Anasayfa » İnşaat Videoları » 5 Mega Proje

5 Mega Proje

15 Kasım 2016  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  1.122 kez okundu

Videoda, varolanlardan daha yüksek olacak, yapılması planlanan inşaat projelerine yer verilmiştir.

Not: Eski bir video olduğundan, bazıları günümüzde tamamlanmıştır.

5 Numaralı Yapı : Krallık Kulesi, Suudi Arabistan. 2017’de tamamlanacak olup, tam 1 km yüksekliğine ulaşacaktır. Bütçes, 1.2 milyar $

4 Numaralı Yapı : Yine Dubai’deki FalconCity. Bu yapıda, Taj Mahal, Eyfel gibi önemli yapıtları simgeleyen yapılar olacak. Tema parktan eğitim enstitüsüne, spor salonlarından 5,500 e yakın rezidansa pek çok mahal barındıracak. 2017’de tamamlanması planlanıyor.

3 Numaralı Yapı : Şangay Kulesi. Çin’de yapılmaktadır. 1.9 Milyar $ bütçe ile tamamlanması planlanmaktadır. 632 m yüksekliğindedir.

2 Numaralı Yapı : Rusya Moskova’daki Kristal Kule. 457 m yüksekliğindeki bu yapı, otel, ofis, avm vb. kısımlardan oluşmaktadır.
1 Numaralı yapı : Dünya Ticafret Merkezi. NewYork’tadır. 541 m yüksekliğindedir. Sadece NY’de değil, ABD’deki en yüksek yapıdır.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>