Anasayfa » Apps » Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında 3 Boyut

Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında 3 Boyut

8 Ocak 2016  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  1.624 kez okundu

Uzun süredir beklediğim, çıkar çıkmaz denediğim, anlatmaya ancak fırsat bulabildiğim bir uygulamayı kısaca tanıtmak isterim.

Artırılmış Gerçeklik sloganı ile yola çıkan bu uygulama, 3 boyutlu modelleri, gerçek zamanlı ortamınıza entegre etmenizi sağlıyor. Nasıl Yani? Öncelikle model gerekiyor. , zengin kütüphanesinde mimariden endüstriye, sanattan akademiğe, eğlenceden sağlığa pek çok alanda yüzlerce 3D model barındırmaktadır. Bunun dışında logolu bir görseli tarayarak anında 3 boyuta çevirebilirsiniz. 2. kısım henüz çok yeni bir özellik olsa da, geliştirilecektir ve buna geleceğin teknolojisi diyebiliriz. Şuan pek çoğunuz gibi ben de logolu herhangi birşey görmedim, bu program olur veya rakip çıkacak başka bir uygulama, gelecek neyi gösterir bilemeyiz ama bu özelliğin gelecekte çok yaygın bir kullanım olacağı kesin.

Yakın gelecekte, bu eşya burada nasıl durur, şurda şöyle bir yapı olsaydı? Buraya şunu yapıştırsam güzel olur mu? vsvsvs. sorular son bulacak, herhangi bir ürün üzerindeki logo, QR kodu vs. okutarak anında 3 boyuta çevirip istediğiniz yere yerleştirerek görebileceksin… harika değil mi ?

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>