Anasayfa » İnşaat Haberleri » Betonda Deniz Kabuğuna Son

Betonda Deniz Kabuğuna Son

19 Mayıs 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  1.828 kez okundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı denetimde barkot sistemine geçiş çalışmalarına başladı.

Artık, inşaat sırasında kullanılan malzemelerden alınan numuneler, geliştirilen yazılım sistemi ile bakanlık tarafından anlık olarak izlenebilecek. Alınan numunelerin değiştirilme riskine karşı, numunelerin laboratuvar ortamına gelişinden deneylerin sonucuna kadar geçen süreci bakanlık izleyebilecek. Bakan Erdoğan Bayraktar, yeni düzenlemeler ile inşaat sektöründe ruhsat alımının kolaylaştığını fakat denetim noktasında işin daha sıkı tutulacağını söyledi ve konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu :

“Bundan sonra ruhsatı çok kolay vereceğiz, denetimi de çok sıkı hale getireceğiz. Artık kimse yapmayacak. Betondan deniz kabuğu çıkmayacak”

Yeni sistem ile, hangi inşaattan, hangi saatte, hangi gün numune alındığı ve kırım sonrasi betonun hangi değerlerde olduğu kayıt edilecek. Bu kayıtlar yapı denetim kuruluşları tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması durumunda yapıda  imalat aşamasına geçilecek.

Haberin orjinalini okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

Artık betondan deniz kabuğu çıkmayacak

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>