Betonda Deniz Kabuğuna Son
İnşaat Haberleri 1.894 0

Betonda Deniz Kabuğuna Son

betonda-deniz-kabuğu Betonda Deniz Kabuğuna SonÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı denetimde barkot sistemine geçiş çalışmalarına başladı.

Artık, inşaat sırasında kullanılan malzemelerden alınan numuneler, geliştirilen yazılım sistemi ile bakanlık tarafından anlık olarak izlenebilecek. Alınan numunelerin değiştirilme riskine karşı, numunelerin laboratuvar ortamına gelişinden deneylerin sonucuna kadar geçen süreci bakanlık izleyebilecek. Bakan Erdoğan Bayraktar, yeni düzenlemeler ile inşaat sektöründe ruhsat alımının kolaylaştığını fakat denetim noktasında işin daha sıkı tutulacağını söyledi ve konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu :

“Bundan sonra ruhsatı çok kolay vereceğiz, denetimi de çok sıkı hale getireceğiz. Artık kimse yapmayacak. Betondan deniz kabuğu çıkmayacak”

Yeni sistem ile, hangi inşaattan, hangi saatte, hangi gün numune alındığı ve kırım sonrasi betonun hangi değerlerde olduğu kayıt edilecek. Bu kayıtlar yapı denetim kuruluşları tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması durumunda yapıda  imalat aşamasına geçilecek.

Haberin orjinalini okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

 

autocad-eğitimi Betonda Deniz Kabuğuna Son urunler Betonda Deniz Kabuğuna Son

Bir Cevap Yazın