Anasayfa » İnşaat Haberleri » Drydocsk World’den Bir İlk : Sualtı Otel Zinciri

Drydocsk World’den Bir İlk : Sualtı Otel Zinciri

10 Mayıs 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  2.519 kez okundu

Gemi inşaat şirketi , bir ilke imza atıyor. Dubai Emirliği’nin gemi inşaat şirketi, İsviçreli isimli firma ile , Dubai’ye zinciri inşa etmek için anlaştılar.

Drydocks World Yönetim Kurulu Başkanı Khamis Juma Buamin, projeye ait fiyatları 50 milyon ile 120 milyon arasında değişen 7 ayrı tasarım planının olduğunu açıkladı. Maliyet, seçilen tasarıma göre belli olacak. Otel dik inşa edileceği için bir bölümü su altında, bir bölümü su üzerinde kalacak. Otelin iki diski asansör ve merdivenler ile birleştirilecek. Su altında kalan bölümde 21 oda suyun 10 m altında olacak. Otelin çevresi aydınlatılarak, sualtı otel odalarından izlenebilecek. Otelin üst diskinde restoran, SPA ve dev bir yüzme havuzu olacak. Ayrıca altta kalan disk, tsunami veya su kaçağı gibi durumlarda su yüzüne çıkabilecek.

 

 

kaynak: ntvmsnbc

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>