Hızlı Tren Canlandıracak
İnşaat Haberleri 3.806 0

Hızlı Tren Canlandıracak

hizli-tren-300x199 Hızlı Tren CanlandıracakUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak “Erzincan-Tunceli-Bingöl-Muş Demiryolu Projesi”  6. yılda tamamlanacak. projesinin yaklaşık maliyetinin de 2 milyar 460 milyon lira olacağı belirtildi.

 

 

Elektrik İle Çalışacak

2012-2017 yılları arasında yapılması planlanan Erzincan-Tunceli-Bingöl-Muş Demiryolu Projesi ile, Erzincan-Muş arası 73 dk da gidilebilecek. Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Metin İlhan, bu hattın yapılması planlanan Ankara-Sivas-Erzincan-Erzurum hızlı tren hattına bağlanarak,  Van- İran bağlantısının sağlanacağını, hem yük hem de yolcu taşıyacak şekilde gidiş dönüş 2 hat  olacağını ve hattın elektrikle çalışması üzerine planlandığını belirtti. Yolcu taşımacılığı 73 dk, yük taşımacılığı ise 107 dk olarak planlanmaktadır.

Tren yolunun üzerinden geçeceği arazide kaplayacağı genişlik 14.5 m olacak.

Güzergah İçin İzin Alınacak

Çeşitli noktalarda, hattın devamı için köprü, viyadük, tünel yapılacaktır.  Proje alanının güzergahında fundalık, orman alanı, mera, baraj ve kentsel yerleşim alanları bulunmaktadır. Bu alanlar için gerekli kurum ve kuruluşlardan izin alınacağı belirtildi.

Erzincan-Muş 73 Dakika

Erzincan-Tunceli-Bingöl-Muş Demiryolu,  197+813 km olarak tasarlanmıştır. Hat, Erzincan’ın Tercan ilçesinden başlayacak, Tunceli Pülümür, Bingöl Yedisu, Karlıova ve Muş Varto ilçelerinden geçerek Muş merkezinde sona erecektir. Bu proje ile Erzincan- Muş arasında yolcu taşımacılığı 73 yük taşımacılığı ise 107 dk. da yapılabilecektir.

Çok Önemli Konuma Sahip

Erzincan-Muş demiryolu hattı,  Türkiye’nin Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya ile demiryolu bağlantısını sağlayan iki ana arteri birbirine bağlayan çok önemli bir konuma sahiptir. Bu hatlardan, kuzey bağlantısı konumundaki Ankara-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars hattının yapımını DHL üstlenmiştir. Ankara ile Kars arasında yapılacak hızlı tren projesi ve Kars-Gürcistan, Erzincan-Muş-Van-İran demiryolu güzergahları ile Avrupa-Asya arasında doğal köprü konumunda olan ülkemiz bu konumunu daha da güçlendirecektir. 

 

kaynak: insaathaber.com.tr

autocad-eğitimi Hızlı Tren Canlandıracak urunler Hızlı Tren Canlandıracak

Bir Cevap Yazın