Anasayfa » İnşaat Haberleri » İnanlar’dan Çılgın Proje

İnanlar’dan Çılgın Proje

9 Mayıs 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  2.542 kez okundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Haziran 2011’de açıklanan Kanal İstanbul’a 30 milyar dolar ile talip olan İnanlar Holding yeni bir çılgın proje ile karşımızda.  Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan’ın hazırladığı projeye göre, Kanal İstanbul’un Karadeniz çıkışında, Dubai’deki Palmiye Adası’na benzer yapılacak. İstanbul’dan ilham alınarak hazırlanan proje bir merkezi çevreleyen altı tepeden oluşmaktadır. Kendi ekosistemine sahip olacak ’da tam 300bin kişi yaşayacak. ABD’de hazırlanan projesinde, Kanal İstanbul’dan çıkacak yaklaşık 1 milyar metreküp toprağın değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Serdar İnan, bundan önce de, Marmara Denizi’nin çevresini dolaşacak hızlı tren ile İstanbul – Çanakkale arasını 40 dakikaya indirecek, 3 milyar dolarlık Marmara Ring projesini duyurmuştu.

 

kaynak:yapihaberleri.net

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>