Anasayfa » Mimarlık, Tecrübe Konuşuyor » Mimarlık Öğrencisine Öğütler

Mimarlık Öğrencisine Öğütler

28 Ağustos 2016  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  2.088 kez okundu

oktay ekinci mimarlıkAşağıdaki videoda, Mimar ’nin mimarlık öğrencilerine tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. ’ye göre,  Mimarlık öğrencisi her boş zamanında üniversiteden uzaklaşmalı, araştırma ve gözlemlerini dışarıda yapmalıdır. Dışarıdan kastı, sadece kampüsün sınırları değil, şehir dışına çıkmalıdır. Anadolu’daki binlerce yıllık mimarlık eserlerini görmelidir. Mimar Sinan nerede doğmuş, nerede büyümüş, o dehayı hangi gözlemlerine borçlu bunları öğrenmelidir. Safranbolu’dan Mardin’e memleketin heryeriniz gezmelidir. Bunu yapmadan asla çağdaş mimariyi geliştiremez.

Ekinci, çağdaş mimarlığın ancak bu topraklarda doğan kültürel ve mimari değerlerin üzerine çağdaş yorumlar katarak gelişebileceğini belirtiyor.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>