Anasayfa » Sponsor » PVC PENCERE VE KAPI SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

PVC PENCERE VE KAPI SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

30 Aralık 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  4.066 kez okundu

pvc kapı pencereİlk kullanımı M.S. 1500 yıllarda başlayan , günümüzde teknolojinin sağladığı faydalarla birlikte binalar için sadece bir estetik eleman değil, uygun şekilde kullanılması durumunda bir yalıtım unsurudur.

 

PVC kapı ve pencere sistemleri sağladığı avantajlar nedeni ile kullanılan pencerelerin %85’ini oluşturmaktadır. ve kapı sistemleri genel olarak şu sistemleri içerir;

 

  1. Pencereler

 

PVC pencereler, ev ya da iş yerinizin mimari yapısına bağlı olarak çok farklı şekillerde ve renklerde üretilebilmektedir. Manzara, dış ortam görüntüsü ve bol ışık almak isteyenler için adaptörlü fransız pvc pencereler, farklı açılım tiplerinden faydalanmak isteyenler için 360° dönebilen pivot pencereler… Birçok farklı açılım ve kaplama seçeneği ile pvc pencere sistemleri üretilebilmektedir.

 

  1. PVC Kapılar 

 

PVC kapılar, PVC pencere ve kapı sistemlerinin en önemli elemanlarından birisidir. PVC malzemesinin sağladığı avantaj sayesinde birçok farklı uygulama PVC kapılara rahatlıkla yapılabilmektedir. takılacak yerin yapısına bağlı olarak açılım yönleri değiştirilebilmektedir. Örneğin bir PVC balkon kapısının yönü evin müsait olma durumuna bakılarak evin içine ya da dışına açılır şekilde üretilebilmektedir.

 

En önemli PVC kapı çeşitlerinden birisi de PVC katlanır kapı sistemleridir. PVC Katlanır Kapılar sayesinde evin içine açılmasını istediğiniz büyük balkonlarınız ya da bahçe ve havuza açılan kapılar yüksek yalıtım sağlarken, açıldıklarında dış mekanı kucaklamaktadır.

 

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

 

  1. PVC pencerelerinizi ve PVC kapılarınızı yaptırmayı planladığınız satış noktasının www.firatpen.com.tr, www.gedizpen.com.tr, www.winhouse.com.tr internet sitelerimizde yayınlanmış yetkili satış noktası olması. Pvc kapı fiyatları ve pvc pencere fiyatları satış noktası tarafından yapılacak keşif sonrası belirlenebilmektedir.
  2. PVC pencere ve kapı sistemlerinin CE işaretlemesine sahip olması.
  3. PVC pencere ve PVC kapılarınızın ısı iletim katsayısının 2 W/m2K değerinin altında olması.
  4. PVC pencere ve PVC kapılarınızda kullanılan aksesuarların TSE ürün kalite belgesine sahip olması.
  5. PVC pencere ve kapı sistemlerinin içerisinde kullanılan destek sacının paslanmaz ve en az 1,2 mm kalınlıkta olması.
  6. PVC pencere ve PVC kapılarınızda kullanılan contaların EPDM ya da TPE malzemeden üretilmiş olması.
  7. PVC pencere ve PVC kapılarınızda kullanılan menteşelerin zamak malzemeden üretilmiş ve eloktrostatik boya ile boyanmış olması. (PVC pencereler için 75mm, PVC kapılar için 90mm uzunluğunda olması.)
  8. PVC pencere ve PVC kapılarınızda kullanılan camların garantili ve ısı kontrollü camlar olması.
GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>