Anasayfa » İnşaat Haberleri » Sahte Mimar ve Mühendisler Artıyor

Sahte Mimar ve Mühendisler Artıyor

30 Temmuz 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  3.359 kez okundu

Ankara‘daki bazı meslek odaları son yapılan yönetmeliğin ardından odalardan üyelik belgesi istenmemesi sonucu sahte mimar ve mühendislerin arttığını açıkladı. Çevre ve Şehircilik 11 Müdürü Kasım Kayıhan‘ı ziyaret eden oda temsilcileri, son yapılan düzenlemelerle birlikte yapı üretim sürecini değerlendirdi. Ziyarete Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, EMO Ankara Şube Başkanı Ebru Akgün Yalçın, Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak, inşaat Mühendisleri Odası Ankara Şube Sekreter Yardımcısı Murat Karacaoğlu, Jeoloji Mühendisleri Odas; 2. Başkanı Hüseyin Alan katıldı. Ziyarette konuşan oda yetkilileri, son yapılan düzenlemelerle birlikte, yapı üretim sürecinin parçalandığı, odalardan üyelik belgesi istenmemesi üzerine, beyana dayalı sürecin başladığı ve bunun yapı üretim sürecinde, Oda‘ya kaydı olamayan mimar ve mühendisleri ortaya çıkarttığını savundu. Oda temsilcileri, sahte mimar ve mühendislerin arttığını da kaydetti.

Kaynak : Milliyet / ANKARA

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler:
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>