Anasayfa » İnşaat Dökümanları, İnşaat Yönetimi » Şantiye Günlük Defteri

Şantiye Günlük Defteri

27 Haziran 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  28.765 kez okundu

Şantiye Günlük Defteri ( Raporu ) Nedir ?

Şantiye defteri, Bayındırlık İşleri Kontrol Yönetmeliği gereğince, inşaat işlerinde tutulacak defterlerden birisidir. Bu defterde, günlük hava durumu, yapılan işler ve bu işlerin işleyişi sırasında karşılaşılan problemler ve çözümler, inşaata giren ihrazat ( müteahhit tarafından inşaatta kullanılmak üzere getirilen ve şantiye dışına bir daha çıkarılmayan malzemeler) bedelleri, günlük teknik personel sayısı, çalışan işçi sayısı ve iş makinaları ile bunların dışında önem arz eden çeşitli toplantılar ve bunlarda alınan kararlar vs. yer almaktadır.

Şantiye defteri standart a4  ebatında olmalıdır. Defter numarası, işin adı, yeri, keşif bedeli, müteahhidin, şantiye şefinin ve kontrol mühendisinin isimleri yazılmalı ve ilgili yetkili/yetkililer tarafından imzalanmalıdır.

Aşağıda kendi hazırladığım örnek şantiye defterinin linki bulunmaktadır. Umarım bu konuda bilgi ve örnek arayanlar için faydalı bir yazı olmuştur.

Örnek şantiye defteri için aşağıdaki görsele tıklayınız:

Şantiye Günlüğü

 

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>