Yaşam Hattı İş Kazalarının Önüne Geçiyor

İş güvenlik sistemleri günümüzde çok daha önem kazanmış durumdadır. Özellikle yaşam hattı sisteminin gelişmesiyle beraber yüksekte çalışan kişilerin güvenliği daha iyi şeklinde sağlanmaktadır. İnşaat gibi yüksekliklere sahip olan alanlarda çalışan kişilerin her an düşme tehlikesi yaşadığını biliyoruz. Yüksek bir yerden düşen kişilerin saka kalma riski hatta ölüm riski bile bulunmaktadır.

İşverenlerin çalışanlarının iş güvenliğini sağlama zorunluluğu vardır. Bu yüzden çeşitli eğitimler yapılabileceği gibi gerekli donanımlarda sağlanmak zorundadır. Ancak bu şekilde çalışanların güvenliğinin sağlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Varf Safety ise sunduğu yöntemler sayesinde yüksek mesafelerde çalışan kişilerin güvenliğini sağlamakla kalmıyor aynı zamanda onlara bu konuda gerekli eğitimleri de veriyor.

Yatay Yaşam Hattı

Parapet veya korkuluk bulunmayan alanlarda yüksekte çalışma yapan çalışanların düşmemesi için yatay yaşam hattı çok büyük önem arz etmektedir. Yatay yaşam hattının en büyük özelliği; yüksekte çalışan işçilerin can güvenliğini sağlaması ve işlerini aksatmadan yapmasını sağlamasıdır. Çalışanların can güvenliğine önem veren iş verenlerin tercih edebileceği yaşam hatlarından bir tanesidir. Özellikle çalışanlar işlerini aksatmayacağı için iş verimliliği açısından da çok büyük önem arz etmektedir.

Dikey Yaşam Hattı

Yüksek bölgelerde çalışan kişiler için bölgelere güvenli bir şekilde ulaşım sağlamak çok zordur. Dikey yaşam hattı ise çalışanların çalışacakları bölgelere güvenilir bir şekilde ulaşmasını iniş ve çıkışları sırasında sorun yaşamamasını sağlamaktadır. Dikey yaşam hatları sayesinde personeller çalışacakları yüksekliğe ulaşırken veya oradan inerken düşme, yaralanma gibi iş kazaları yaşamazlar.

Dikey yaşam hattının montajı yapılacağı sırada dikey olarak konumlandırılmış merdivenler kullanılır. Aynı zamanda personellerin güvenliği sağlanması adına güvenlik ekipmanları da bulunur. Bu şekilde iş verimliliği artar ve personeller herhangi bir iş kazası yaşama korkusu duymadan çalışmalarına devam edebilirler.Bir Cevap Yazın