Anasayfa » İnşaat Haberleri » Yeşil Sertifikalı İlk Türk Şirketi

Yeşil Sertifikalı İlk Türk Şirketi

2 Mayıs 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  1.721 kez okundu

Kayseri fabrikasında üretmiş olduğu CEM IV 32.5 R gri çimento ürünü ile şirketi, Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü (IBU) tarafından almış olduğu ‘’ ile Avrupa Birliği Çevre Koruma Standartlarına uygunluğunu belgeledi ve  ‘’ lı ilk Türk şirketi oldu. Avrupa’da ise çimento alanında bu sertifikaya sahip ikinci şirket oldu. Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacikamiloğlu, 2013 yılı Temmuz ayından itibaren ‘’ nın Avrupa Birliği’nde şart olacağını belirtti. Kentsel dönüşüm kapsamında 9 milyon konutun yeniden inşa edileceğini söyleyen Hacikamiloğlu, yeşil çimento kullanımının da yaygınlaşacağını ve bunun teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Hacikamiloğlu sözlerine şöyle devam etti :”Fiyat olarak gri çimentodan da farkı olmayacak. Biz bunu zorunluluktan değil, sosyal sorumluluk amacıyla yaptık.”

Çimsa’nın çeşitli sürdürülebilirlik projeleri bulunmaktadır ve bunun için 3 yıllık yapmış olduğu yatırım 164 milyon dolardır. Hacikamiloğlu, 2012 yılında sürdürülebilir projeler için 54 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını belirtti.

 

haber kaynağı : milliyet

 

 

 

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>