İnşaat Firmaları 154 0

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul avukatı son yıllarda artan inşaat sektörü projelerinde talep gören bir hukuk dalı olarak dikkat çekmektedir. Ev alım satımındaki anlaşmazlıklar, kiracı ve ev sahibi uzlaşmazlıkları ya da miras kalan gayrimenkullerle ilgili her türlü işlemde bu hukuk dalında uzman avukatlarla çalışabilirsiniz.

 

Eşya hukuku söz konusu olduğunda da gayrimenkul hukuku alanında incelenir. taşınmazlar, arazi, apartman, bina ve benzer tüm taşınmazlar bu hukuk dalının ilgi alanına girmektedir. Elbette ki hiçbir gayrimenkul davasında avukat tutma zorunluluğunuz yoktur. Ancak haklarınızı daha iyi öğrenmek ve belki de kısa olan bir dava sürecinin uzamasını önlemek için uzman avukatlardan destek alabilirsiniz.

 

Tapu ve tescil durumunda çeşitli davaların açılması, ortaklığın giderilmesi, kamulaştırma, tahliye davası gibi birçok dava türü hukukun bu branşında incelenmelidir. Pek çok emlak hukuku sözleşmesi de gayrimenkul hukuku kapsamında değerlendirilir.

 

Daha detaylı bilgi: https://siyahhukuk.com/faaliyetler/gayrimenkul-ve-insaat

 

Ortaklığın Giderilmesi Davaları

 

Ortaklığın giderilmesi davalarında önemli olan avukat seçimi, sizi hak kaybına uğratmadan taşınmazın sorununu çözmeniz konusunda destekleyecektir. Özellikle ortaklığın giderilmesinde paydaşlara dağıtılacak hisse oranının belirlenmesi, taşınmasızın satışı ve ilan edilmesi gibi hususlarda ne kadar süre beklemeniz gerektiğinin tespiti için dava açabilirsiniz. Bu tür davalarda harç ücretleri yüksek olabileceğinden doğru biçimde yönlendirilmeniz gerekecektir. Bu hususlarda deneyimli gayrimenkul hukuku avukatı size zaman kaybettirmeden yardımcı olacaktır.

 

Taşınmazların ticari durumlarda da mahkemelik olduğu davalar bulunuyor. Bu davalarda haklarınızı öğrenmek, detaylı olarak süreci takip etmek için bir uzmandan destek almanın önemi büyüktür. Ciddi kayıplar yaşamanızı önleyecek hukuk sürecinde uzman desteğinin alınması sizi maddi ve zamansal kayıplardan kurtaracaktır. Sürekli ve konforlu bir iletişim kurulması için her zaman sizinle irtibat halinde olacak olan vekiliniz, tüm süreçlerden haberdar olmanızı sağlayarak size yardımcı olacaktır.

insaatblogum_instagram Gayrimenkul Hukukuinsaat_mobil_uygulamasi Gayrimenkul Hukuku

Bir Cevap Yazın