Sponsor 214 0

Isı Yalıtım Levhası

Isı yalıtımının yapılara kattığı değer

Isı yalıtımı, iç mekanlardaki sıcak veya soğuk havanın daha kolay bir şekilde korunabilmesi için iç veya dış duvara uygulanan sistemlerdir. Isı yalıtımının olduğu yapılarda dışarıdaki hava iç mekanı etkilemediği için hem yaz aylarında hem de kış aylarında büyük fayda sağlar. daha çok kış ayları için önemi göz önünde bulundurulmaktadır. Isıyı daha kolay sağlayacak enerji tasarrufunun yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Isı yalıtım avantajları

Isı yalıtımı son kanunlar ile zorunlu hale getirilmiştir. Son yıllarda binalarda yapılsa da aslında çok eski zamandan beri kullanılmaktadır. Günümüzde ise son halini alarak en iyi formuna ulaşmıştır. Isı yalıtım levhası, duvarlara uygulanan bir üründür. Bu levhaların özelliği gereği ısıya karşı yalıtkan etki göstererek iç mekanın ısısının istendiği gibi sağlanmasını kolaylaştırır.

Binada varsa kış aylarında ısınmak daha kolay olmaktadır. Dışarıdaki soğuk hava ve rüzgar ısı yalıtım sistemi sayesinde iç mekana ulaşamamaktadır. Aynı şekilde yaz aylarında da ısıyı iç mekana geçirmemekle içerideki klima gibi cihazlarla sağlanan soğuk hava daha kolay korunabilmektedir.

Isının yanı sıra sağlık açısından da oldukça büyük faydalara sahiptir. Isı yalıtımının olduğu bölgelerde rutubet, küf, nem sorunları görülmez. Buda daha sağlıklı bir ortamda yaşam sürmeye olanak sağlar. Belirli oranlarda da ses yalıtımı yapmaktadır. Yapının duvarlarını soğuk ve sıcak havalardan koruduğu için yapı ömrünün uzamasına da katkı sağlar.

Isı yalıtımı yaptırırken dikkat

Yaptıracağınız ısı yalıtımı sisteminin en iyi şekilde uygulanması gerekir. Bunu sağlamak içinse konusunda uzman olan kişilerden destek almanız gerekir. Isı yalıtım malzemeleri kadar yapılacak uygulamalarda işçilikte çok önemlidir. Yalıtım levhalarının monte edilmesi, daha sonrasında gerekli sıva işlemlerinin yapılması ustalık gerektirmektedir.

Malzeme seçimi yaparken de bütçenizi en iyisi için ayarlamanızda büyük fayda vardır. Çünkü malzemeler ne kadar kaliteli olursa yalıtım o kadar iyi sağlanacağı gibi uzun ömürlü olması da size büyük fayda sağlayacaktır. Sürekli değişebilecek bir uygulama olmadığı için uzum ömürlü malzemelerin kullanılması önemlidir.

Yalıtım sisteminin kurulmasında yapılacak hatalar ileri zamanlarda duvarlarda istenmeyen sorunların oluşmasına neden olabilir. Özellikle ısı yalıtım sıvası iyi bir şekilde uygulanmadığında zaman içerisinde sıvada oluşacak sorunlar yalıtımı tehlikeye atacağı gibi ek masraflarda çıkarabilir.

Günümüz teknolojisi ile en kaliteli malzeme ve işçiliğin sunulduğu bir hizmet almak istiyorsanız http://stroton.com.tr/ adresini ziyaret edebilir, ısı yalıtım konusunda daha detaylı bilgi alabilir ve yalıtımın uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

 

insaatblogum_instagram Isı Yalıtım Levhasıinsaat_mobil_uygulamasi Isı Yalıtım Levhası

Bir Cevap Yazın