Sponsor 94 0

İstanbul Su Kaçağı Bulma Firmaları

nedeni ve yeri belli olmayan beton altında veya görünür şekilde bir borudan sızan suya denir. Tesisat firmamız görünür olmayan yani yeri belirsiz su kaçaklarını kameralı cihazlarla kontrol ederek bulmaktadır.

Her tesisatçıda bulunmayan bu cihazlar ; su tesisatı test pompaları, akustik dinleme cihazları, pimaş içi gösteren kamera ve termal kameralardır. Genellikle alt kata inen bu su kaçakları komşudan gelen şikyaetlerle anlaşılır etrafı kırıp dökmek yerine cihaz kullanarak tespit yapan tesisatçıları arayın.

Teknolojik

Mutfak, banyo ve tuvaletler de kullanma suyu tesisatı vardır ve bu tesisat evin dışından gelerek bu bölgelere dağılan karmaşık bir boru sistemiyle döşenmektedir. Temiz su tesisatları, beton zemin ve duvar içine gömülmüş, sert pvc boru veya galvaniz borulardan oluşmuştur. Su tesisatları, zaman içerisinde çeşitli nedenlerle su sızdırabilirler ki bu kaçağı bulmak günümüzde çok kolaylaşmıştır. Teknolojik su kaçağı tespiti yapan firmalar akustik ses dinleme cihazı veya termal kameralarla yapmakta yarım saat içerisinde kırıp dökme yapmadan su sızıntısı yapılan yer tam olarak bulunarak kısa süre içerisin de sorunu fazla bir masraf çıkarmadan çözerler.

Temiz su tesisatından gelip kullanılan suyun, kanalizasyona gitmesi için de pis su tesisatı vardır ki bu tesisatta pvc borulardan oluşur. Pis su tesisatları da kaçak yapabilir ki bu sağlınızı da tehtid edebilir ki bu sorundan da ucuz yollu kurtulmak için teknolojik aletler kullanarak su kaçağı tespiti yapan firmalardan yararlanabilirsiniz. Termal kamera ve akustik ses dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapan tesisatçılar, bu işlemleri yaparken kırıp dökme yapmamakta ve sızıntının yerini tam olarak belirleyip kısa süre içerisinde sorunu çözmektedirler. Pis su tesisatlarında su kaçağı daha çok görünmekte ve çok katlı binalarda pis su tesisatları birbiriyle bağlantılı olduğu için sizin dairenizde oluşan sorun komşularınıza da zarar verebilir.

Su sızıntısı tamirini geciktirmeyin

Su tesisatlarında oluşabilecek su sızıntısı her zaman gelen su faturasını kabartabileceği gibi, evinizin boyasını ve yer döşemenizi de kabartabilir. Su sızıntıları rutubet oluşturarak evinizin eşyalarına zarar verebileceği gibi, evin betonu içerisinde olan demirin de normalden daha kısa süre içerisinde yıpranmasına neden olur. Pis su atıkları ise evinize ve komşunuzun evine zarar verebileceği gibi sizin, ailenizin ve hatta komşularınızın sağlığına da zarar verebilir. Tüm bu sorunlardan kurtulmanın en kolay yolu, sızıntının görüldüğü an müdahale edilmesidir. Akustik ses dinleme sistemi ve termal kameralarla su kaçağı tespiti yapan firmalar bu sorunu kısa süre içerisinde bulup, garantili bir şekilde sorunu gidermekte ve bunu az bir ücretle yapmaktadırlar.

İstanbulda size en yakın su kaçağı tespitini yapan firmayı arayarak bu tür problemlerden fazla masraf yapmadan kurtulmak mümkün Çözüm Merkezi tesisat firmamızın İstanbulda 5 şube 9 servis aracı vardır. Şubelerimiz hakkında detaylı bilgi açmak için https://www.istanbulsukacagibulma.com/ ziyaret ediniz.


Bir Cevap Yazın