Sponsor 372 0

Kapı Kolu Aksesuarları Nelerdir?

Kapılar evlerimizin ve odalarımızın bizim için özel alanlar olarak isimlendirmesinin başlıca nedeni olarak sayılabilir.  

Özel hayatın gizliliğini korumak,  bize ait olan herhangi bir alanın ya da mekânın dışarıda bulunan tehlikeli bir insandan korunması için kapılara fazlasıyla ihtiyaç duymaktayız.  Kapılar bizim kendimizi güvende hissetmemizi sağlamakla birlikte bizi kışın dışarıda esen rüzgârın ve yağan karın dondurucu soğuğundan korumakta,  baharda yağan yağmurun evden içeri dolup eşyalarımızın zarar görmesini önlemektedir. Herhangi bir yerde kabı açıkken lavaboyu kullandığımızı ya da evyenin bulunduğu yerde elimizi yıkarken birilerinin bizi izlediğini düşünürsek bu çok rahatsız edici olabilir. Kapılar olamasaydı muhtemelen şahsi eşyalarımız ve şahsımıza ait bir mekânımız da olmayacaktı. Kapıların öneminin saymakla bitmeyeceği anlaşılmış olup kapılar olmadan da yaşamanın mümkün olmayacağı  âşikar bir gerçektir.  

Bilindiği üzere kapılarımızda büyük küçük, renkli renksiz, parlak, mat birçok aksesuar kullanmaktayız.  Çeşitli mağazalarda bir birinden farklı birçok dekorasyon malzemeleri mevcuttur. Kapı aksesuarı deyince akla ilk gelen kapı süsleridir. Bu materyalle ilgili karşımıza çok fazla seçenek çıkar. Genellikle çiçekli olan bu kapı süsleri; yazılı yazısız, mavi, kırmızı, mor, turuncu, rengarenk ve daha bir çok farklı renkte, büyük küçük bir çok seçeneği bulunmaktadır.  Kapı süsleri kapılarımızı güzelleştirir ve kapılarımıza renk katarlar.  

Bunun dışında kapı süslerinin dışında kapı delikleri de önemli kapı aksesuarlarındandır. Normal kapı deliklerinin dışında dijital kapı delikleri de mevcuttur. Kapı delikleri bir kapı aksesuarı olmasının dışında güvenliğimiz için de önemli bir detaydır çünkü tanımadığımız biri geldiğinde ya da kapının diğer tarafında görüşmek istemediğimiz bir bireyle karşı karşıya kaldığımızda kapıyı açmayız ve istemediğimiz bir durumla karşı karşıya kalmayız.  

Kapının en önemli aksesuarı kapı koludur çünkü kolu olmayan bir kapıyı açıp kapatmak oldukça zor ve zahmetli bir iş olacaktır. Kapı kolu, kapıdaki önemli hırdavatlardan biridir. Kapı kolunun da farklı birçok seçeneği vardır. Kapılar kadar kapı kolları da göze güzel görünmeli ve estetik olmalıdırlar. Kapı kolu çeşitleri şunlardır; kıvrık çekme kol,  panik çıkış kolu, çekme kapı kolu ve daha fazlaları aynı zamanda kapı kolları yapıldığı malzemeye göre de farklılık göstermektedir. Kapılar olmadan hayatımız çok zor olurdu. Kapı kolları olmadan da kapıları açıp kapamak imkansız olabilirdi. 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın