Mimarlık 3.435 0

Mimarlık Öğrencisine Öğütler

oktay-ekinci-mimarlık-150x150 Mimarlık Öğrencisine ÖğütlerAşağıdaki videoda, Mimar ’nin mimarlık öğrencilerine tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. ’ye göre,  Mimarlık öğrencisi her boş zamanında üniversiteden uzaklaşmalı, araştırma ve gözlemlerini dışarıda yapmalıdır. Dışarıdan kastı, sadece kampüsün sınırları değil, şehir dışına çıkmalıdır. Anadolu’daki binlerce yıllık mimarlık eserlerini görmelidir. Mimar Sinan nerede doğmuş, nerede büyümüş, o dehayı hangi gözlemlerine borçlu bunları öğrenmelidir. Safranbolu’dan Mardin’e memleketin heryeriniz gezmelidir. Bunu yapmadan asla çağdaş mimariyi geliştiremez.

Ekinci, çağdaş mimarlığın ancak bu topraklarda doğan kültürel ve mimari değerlerin üzerine çağdaş yorumlar katarak gelişebileceğini belirtiyor.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın