İNŞAAT SEKTÖRÜ VE İŞÇİLERİ TAM KAPANMA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF MI
Duyurular 279 0

Tam Kapanmada İnşaat Sektörü Muaf mı? Sokağa Çıkma Yasağı ve İnşaat İşçileri

inşaat-blogu-discord Tam Kapanmada İnşaat Sektörü Muaf mı? Sokağa Çıkma Yasağı ve İnşaat İşçileri


26.04.2021  tarihinde İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 81 İl Valiliğine Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında, 29.04.2021 saat 19:00 ile 17.05.2021 saat 05:00  arasında, tam kapanmaya dayalı sokağa çıkmasa  yasağı ilan edildi.  Peki bu yasaklamaya inşaat sektörü dahil olacak mı,  bu sektörde çalışan mimarlar, mühendisler, diğer profesyoneller, inşaat ve işçilerinin durumu nedir?

Tam Kapanma ve İnşaat Sektörü

Ülke ekonomisinin lokomotiflerinden olan inşaat sektörü, tam kapanmadan muaf olacak mı konusu bu sektörden geçimini sağlayan milyonlarca kişi tarafından oldukça merak edilmeltedir.

Genelgenin EK: Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi ‘nin 7. maddesi şu şekilde :

“Üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar”

Bu madde gereğince, yasaklamadan muaf olarak faaliyete devam edecek sektörler arasında inşaat sektörü de yerini aldı. Sokağa çıkma yasaklaması süresince, istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve de muafiyet bölgesinde olmak kaydıyla, sektör çalışanları faaliyetlerine devam edebilecekler.

 

Son Güncelleme: 27 Nisan 2021

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.


online inşaat kurslarıBir Cevap Yazın