Sponsor 110 0

Venedik Otelleri ve Venedik Otel Fiyatları Hakkında Bilgiler

İtalya’nın en romantik şehirlerinden biri olan Venedik, oteller konusunda bir hayli pahalı olan şehirlerden biri. Gerek lüks oteller gerekse 2-3 yıldızlı oteller bu şehirde oldukça pahalı. Bu yüzden Venedik’teki oteller arasından seçim yaparken iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Öncelikle otel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra Otel seçimi çok daha kolay olacaktır. Venedik otelleri ve Venedik otel fiyatları sezona ve konuma göre oldukça farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız da bir hayli önemli.

Venedik otelleri arasında en uygun fiyatlı olan tesisler genelde San Marco Meydanı dışında bulunan tesislerden oluşmaktadır. Özellikle şehir merkezinin biraz dışına çıkacak olursanız çok daha uygun olan otelleri bulabiliyorsunuz. Şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine şehir merkezinin dışında bulunan 4 yıldızlı bir otelde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatı olan otelleri bulabilirseniz, çok daha uygun fiyatlara otelleri bulabilirsiniz.

Venedik’teki otellerin büyük bir bölümü gayet şık ve modern dizayna sahip. Yani hostellerde konaklasanız bile konfor bakımından çok büyük farklılıklar olmayacağına emin olabilirsiniz. Bu şehirdeki otellerde gecelik konaklama ücretleri 80£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatın altına birkaç otelde bulmak mümkün. Fakat orta bütçeli bir Venedik gezisi planlıyorsanız, 100-200£ arasında bir ücret ödeyebileceğinizi de unutmayın derim.

Venedik’te hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Venedik’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini bulabilir, bölgelere özel otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Bu şekilde aradığınız zevkte ve bütçede oteli çok daha rahat ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Venedik’te özellikle tavsiye edebileceğim otellerden bazıları ise ;

1.Hotel Diana : Venedik’teki oteller arasında oldukça popüler olan Hotel Diana, eşsiz konumu ve 3 yıldızlı konforuyla turistlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Venedik merkez otelleri arasında olan bu otel ayrıca şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biridir. Erken rezervasyon fırsatları bulunan bu oteli Venedik’teki oteller arasındaki listenize mutlaka ekleyin derim.

2.Hotel Casanova : En Ucuz Venedik otelleri arasında olmasa da 4 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı otellerden biri. Süper dizaynı ve lüks konforu ile 5 yıldızlı otelleri aratmayan Hotel Casanova’da gecelik ortalama ücretler 189£’dan başlamaktadır. Gayet şık ve modern olan bu otelin en güzel yanı da ortalama konuk değerlendirme puanın gayet yüksek olması.

3.Hilton Molino Stucky Venice : Venedik’teki oteller arasında oldukça lüks otellerden biri olan Hilton Molino’da konaklama ücretleri biraz normalin üzerinde olsa da, otelin konforu, konumu ve sunduğu hizmetleri ödediğiniz ücrete değecektir. Venedik’teki en şık ve en lüks otellerden biri olan Hilton, gerek konumu gerekse de erken rezervasyon fırsatları ile düşünülmesi gereken otellerden biri.

4.Hotel Bonvecchiati : Venedik’teki oteller arasında en güzel manzaraya sahip otellerden biri olan Bonvecchiati, şehirdeki en popüler otellerden biri olarak bilinmektedir. Gerek konumu gerekse konforu bakımından kendi kategorisinde otellerden ayrılan bu otelde gecelik ortalama konaklama ücretleri 179£’dan başlamaktadır. Gondol ve su taksisi iskelesi bulunan bu otel daha çok romantik bir Venedik tatili planlayan çiftlerin tercih edebileceği otellerden. Ayrıca bu otelin 3 bin konuktan 9.0 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Aile odalarıyla da popüler olan bu otelin en güzel yanı ise 2-3 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız fiyatları %40’a kadar indiğini görebiliyorsunuz. Bu yüzden bu otelde konaklamayı düşünüyorsanız biraz daha erken bir rezervasyon yapmaya çalışın derim.

5.Hotel Guerrini : Venedik’teki en ideal otellerden biri olan Hotel Guerrini, gerek konumu gerekse fiyatı ile ön plana çıkan Venedik otelleri arasındadır. Şehir merkezine ve şehirdeki en önemli turistik yerlerden olan San Marco Meydanı ve Bazilikası gibi yerlere ortalama 15-20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Eğer, şehir merkezinin tam göbeğinde konaklamayı düşünmüyorsanız ve uygun bir otel arıyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim. Bu otelin en güzel yanı da şehir merkezine yürüyerek gidebiliyor olmanız. Ayrıca konuk değerlendirme puanı da oldukça yüksek diyebiliriz.

Venedik otelleri arasında çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bu yüzden saatlerce otel arama sitelerinde zaman harcamayın ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin daha sonra otelinizi seçin. Otelinizi seçerken otel arama sitelerindeki filtreleri mutlaka kullanın. Bu şekilde aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Venedik’teki oteller hakkında aradığını cevabı bulduktan sonra Venedik hakkında daha detaylı bir bilgi almayı planlıyorsanız, Gezi Rehberi adlı sayfamıza göz atarak, Venedik’te gezilecek yerlerden alışverişe, gondol turlarından gece hayatına tüm detaylı bilgileri fazlasıyla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın