Sponsor 45 kez görüntülendi. 0

 Shrink Makinaları Kullanım Avantajları Ve Talimatı

Shrinkleme ile paketleme, bir ürünün üzerini ya da başka şekilde ambalajlanan ürünlerin çevrelerini plastik film ile çevreleyip, paketleme işlemidir. Paketleme işleminde kullanılmakta olan shrink dilmler, ısı ile çeker ve ürünlerin etrafını sarıp, kaplar ve ürünün formunu alır. Bu işlem shrink makinası ve filmi ile yapılır. Paketleme yapan işletmelerin shrink makinaları kullanım avantajları ve talimatını kapsamlı bir şekilde bilmesi gerekir. https://www.maripak.com/paketleme-makinesi/ adresinden de bilgi alınabileceği üzere, ürün paketlemede birçok avantaj elde edilebilir.

 

 Shrink Makinaları Kullanım Amaçları Nelerdir?

 

Birden fazla küçük olan paketleri daha geniş ve bütün haline getirmek, bir ürünün paketli ve temiz kalmasını sağlamak, ürünlerin muhafaza edildiği mühür görevini sağlama, ambalajı yapılmış olan ürünün çalınmasını ve açılmasını engellemek, ürünün tekrardan dağıtılmasını ya da ikinci defa satılmasını engellemek, ürünlerin dayanıklı olmasını sağlamak, ürünün gerçek sahibine ulaşılmasını sağlamak, gerekli olduğu zaman baskılı film ile üzerine reklam, kullanma talimatı, barkot yapıştırmak, çeşitli grafikler koyma, ürünlerin ilk hali ile kalıp kullanıcılara ulaşmalarını sağlamak, ürünlerin şeklini alan, gergin, görsel bir estetik sunmak, paralel ve şeffaf bir görüntü elde etmek, gruplama ve beraber tutabilmeyi sağlamaktır.

shrink-makina  Shrink Makinaları Kullanım Avantajları Ve Talimatı

 

 L Kaynak Shrink Makinaları;

 

Üç tarafının kapatılması gerekli olan filmlerin bir tarafı önce manuel yöntem ile kapatılmaktadır. Sonra geri kalan diğer iki kenar kapatılması için L şeklinde olan çalışan çene yardımıyla diğer iki kenarda da kesim yapılmaktadır.

 

 Sürekli Kesim Yapan Shrink Paketleme Makinaları;

 

Üç tarafının kapatılması gerekli olan filmler o yönde olan dikiş makinalarının rulolarından geçirilip, sürekli kesim işlemine tabi tutulmaktadır. Böylece boy yönünde sonsuz uzunlukta kesim gerçekleşebilir. Kalan taraf ise bir dik çene ile tek yönlü kaynakla kesilmektedir. Sürekli kesim makinaları ikiye ayrılır. Bunlar; duraklı ve duraksız sistemdir. Duraklı sisteme intermittent, duraksız sisteme de box motion veya continuous motion denir.

 

Ürünlerin şekilde durma ya da kalkma ivmeleri sebebi ile sarsılmaması duraksız sisteme ayrı bir değer katmaktadır. Paket taşıma bantlarının üstünde giderken çene sistemi aynı hız ile ürünlerle birleşip kesme işlemini yapar. Shrinkleme işlemi için doğru olan shrink film ve doğru shrink makinası seçilmesi gerekmektedir. Doğru shrink paketleme için shrink filmlerin uygun özellikte olması, iki aşamalı olan işlemin kaliteli olması ilk aşamada iyi kaynak makinasına, ikinci aşamada da iyi bir ısı tüneline sahip olması gerekir.

 

 Shrink Makinalarında Teknik Destek

 

Shrink makinalarını kurumsal firmalardan almak sorunlar ile daha az karşılaşılması ve sorunların giderilmesi açısından oldukça önemlidir. Makinaların uzun ömürlü olması için alüminyum ve titanyum ile kaplanmaktadır. Alimünyum, titanyum ve teflon kaplamalı olmaları açısından bunların aşınması, onarımı ve periyodik bakımları firmalar tarafından yapılmalı, yedek parçaların değişimi söz konusu olduğu zaman bu parçaların değişimi de firmalar tarafından yapılmalıdır. Firmalar tarafından orjinal parçalarla değişim yapılmalıdır. Değişen parçalar genellikle foron rezistansları, turbo üfleme motoru, redüktör vb. parçalar olmaktadır.  Maripak, shrink makinası satışı ve destek bakımından en iyi hizmeti sunan firmaların başında gelir.

 

ingilizceturkce  Shrink Makinaları Kullanım Avantajları Ve Talimatı

Bir Cevap Yazın