Sponsor 88 kez görüntülendi. 0

ACT ve SAT Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerika’ da üniversite eğitimi görebilmek için öncelikli olarak üniversiteler tarafından kabul edilmeniz gerekiyor. Bunun içinde mutlaka ACT ve SAT sınavlarına girmeniz gerekiyor. Öğrencilerin bu ülkede eğitim almaya çalıştıklarını ve bu anlamda da ACT kursu İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde de öğrencilere verilebiliyor. Aynı şekilde SAT kursu İstanbul içinde belirtmek mümkün olacaktır. Bu sınavın amacı ise öğrencilerin İngilizce eğitim seviyelerinin tespit edilmesini sağlamaktır. Bu iki sınavın birbirine yakın olmalarına karşın aralarında da bir takım farklılıklar vardır. Burada öğrencinin hangi sınavdan daha başarılı olacağı ise değişkenlik gösterir. ACT ve SAT sınavlarından bahsettik ancak bu konuda fikir sahibi olmayanların arasındaki farkı anlamaya çalıştıklarını da söyleyelim. Bunun içinde isterseniz aralarındaki farklara bir göz atalım.

ACT sınavı SAT sınavına göre daha fazla tercih edilir. Amacı öğrencilerin akademik çalışmaya uygunluğunun ölçülerek tespit edilmesidir. İşte bunun içinde öğrenciler buradaki ilginin farkındadır ve bu sınava hazırlık aşamasındayken kursa gitme ihtiyacı hissederler. Beklenilen, hedeflenen ve istenilen başarıya kavuşabilmek için SAT ve ACT kursuna gidilmesi gerekliliktir. Bu kurslarda öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği konular uzman öğretmenler tarafından en doğru şekilde verilmektedir. Özellikle de sınavda uygulanabilecek strateji ve zaman yönetimi bakımından faydalıdır. Kurslarda düzenli olarak haftada bir kez yapılan deneme sınavları ile birlikte öğrencinin de başarı durumu tespit edilmiş olur ve buna göre yönlendirilmesi sağlanır. Bu kurslar bir anlamda kendinizi deneyimleyebilmeniz ve test etmeniz noktasında önemlidir. ACT ve SAT kursları sayesinde planlı bir şekilde çalışırsınız. Evinizde ya da kursa gitmeden yapacağınız bir çalışmanın sizi başarıya götüreceğini söylemek mümkün değildir. işin ayrıntı olan tarafı ise bu sınava sizin yanınızda binlerce kişi de girmektedir. Amerika’nın bu sınavın sonucuna göre öğrencileri kabul ettiğini düşünürseniz ve dünyanın pek çok noktasında da bu sınavın kabul edilmiş olduğunu bilirseniz katılanların arasında hedefinize ulaşabilmek içinde özel ders almanızın şart olduğunu anlarsınız.

ACT sınavı dört bölümden oluşuyor. Bunlardan birincisi İngilizce ikincisi matematik üçüncüsü okuma ve son olarak bilimsel muhakeme. Sınav sırasında 215 soru vardır ve sınav süresi yaklaşık olarak 3,5 saat kadar sürer. Sınav bir yıl içinde 6 kez yapılabilir ve öğrenci istediği sınava girebilir. Burada alınacak olan puan ise 1 ile 36 arasında olmalıdır.

Genel olarak baktığımız da ana dili İngilizce olan bir öğrencinin de SAT’ da ciddi bir avantaj sağlamış olması gerekiyor. İşte bunun içinde Türk öğrencilerin ACT’de daha başarılı ve de uluslararası alanda rekabete önem verdiklerini görebiliyoruz. SAT sınavında başarılı olabilmek için öğrencilerin İngilizcesinin temelde başarılı olması şarttır. ACT sınavında ise zamana karşı bir yarış söz konusu olacaktır.

ingilizceturkce ACT ve SAT Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir Cevap Yazın