Sponsor 28 kez görüntülendi. 0

Çalışanlar İçin Rapor Parası Sorgulama

İş yerine sağlık sorunları nedeni ile gidemediğiniz günleri, iş verenlerin kesiyor olması ve bu günlerin parasını da Sosyal Sigortalar Kurumundan alabileceğiniz için, o ay tam olarak maaşınızı da almış olacaksınız. İş veren maaşınızını eksik günlere göre hesabınıza yatırırken, raporlu olduğunuz günlerin paralarını ise sigorta kurumundan alabiliyorsunuz. Bunun için sadece rapor kağıdınızı kuruma vermeniz yeterli olacağı gibi, sonrasında hangi gün alacağınızı da internet üzerinden de öğrenebiliyorsunuz. Yapmanız gereken sadece rapor parası sorgulama ile birlikte, hangi gün paranızın yatacağını ve ne kadar yatacağını öğrenmek. Çalışanlar için oldukça önemli olmasından dolayı ve Sosyal Sigortalar Kurumunun en az 3 günlük raporu olanlara para veriyor olmasından dolayı, sizde sağlık durumuna göre rapor parası alabilirsiniz.

Hamilelikte Rapor Parası

Özellikle hamile olanların rapor paralarına ihtiyaçları olduğu için, işe gidemedikleri ve raporları olduğu süre boyunca maaşlarını sigorta kurumundan almaktadırlar. Böylelikle hamilelik sürecinde daha rahat bir şekilde ve tabii ki maddi olarak her hangi bir sıkıntı yaşamadan, bebekleri ile de ilgilenebiliyorlar. İşte raporları kabul edilen ve yasal olarak para alacağınız olması durumunda, sigorta kurumundan ya da e-devlet üzerinden rapor parası sorgulama yapabilir ve ne zaman para alacağınızı da böylelikle öğrenerek, paranızı alabilirsiniz.

Rapor Parası Nasıl Alınır

Öncelikli olarak raporunuzu vermeniz ve rapor parası sorgulama ile birlikte, paranın onaylanmasının ardından postaneye sizin adınıza para yatmaktadır. Kimliğiniz ile birlikte giderek paranızı alabiliyorsunuz. Yani oldukça kolay bir iş olmasından dolayı, bilgili olmanız daha kolay bir şekilde işlerinizi yapmanızı sağlayacaktır. İnternet sayesinde artık daha kolay bir şekilde bu tür bilgileri alabiliyor olmamızdan dolayı, sizlerde www.borsanet.com adresine girerek, daha detaylı bir şekilde rapor paralarının nasıl ve ne şartlarda alınacağını da öğrenebilirsiniz. Raporunuz olması durumunda, iş yerinden paranızı alamasanız dahi, artık sosyal sigorta kurumundan paranızı rahatlıkla alabilirsiniz.

Kaç Gün Rapor Parası Alınır

Rapor parası sorgulama yaptığınızda da göreceğiniz gibi, net olarak rapor gün sayınıza göre ödemenizi de almış olacaksınız. Şunu belirtelim ki, 2 günlük raporlar bu haktan yararlanmadığı için, rapor gün sayısının en az 3 gün olması gerekiyor.

 

ingilizceturkce Çalışanlar İçin Rapor Parası Sorgulama

Bir Cevap Yazın