Mobil 135 kez görüntülendi. 0

Cep telefonunda Youtube arkaplanda nasıl çalıştırılır?

Google tarafından satın alındıktan sonra milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Youtube, Play Store ve App Store üzerindeki uygulamasında arkaplanda müzik dinlemeye izin vermiyor. Takdir edersiniz ki bu çok büyük bir dezavantaj. Diğer uygulamalarda gezinirken Youtube’dan müzik dinlemek isteyen çoğu kullanıcı, üçüncü parti uygulamaları kullanarak bu ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Ancak bu da pek sağlıklı olmuyor.

Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa, aşağıdaki adımları takip ederek Youtube videolarını arkaplanda oynatabilirsiniz.

  • Play Store’dan Awesome Pop-up Video uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.
  • Telefona Firefox tarayıcısını kurup Youtube.com adresini tuşlayabilir, ardından uygulamayı arkaplana atarak açtığınız herhangi bir müziğin kesilmemesini sağlayabilirsiniz.

Peki ya iPhone ve iPad kullanıcıları ne yapacak?

Bir iOS kullanıcısı olarak Youtube’u arkaplanda çalıştırmak istiyorsanız da bunun farkı yöntemleri mevcut. İlki, ücretli Youtube RED programını satın almak. Ancak bu uygulama yalnızca ABD içinde kullanılabiliyor ve aylık 10 $ abonelik ücretine sahip. Bunun yerine yapmanız gereken tek şey, resmî Youtube uygulaması yerine youtube.com adresini ziyaret ederek müzik dinlemek.

  • Safari uygulamasını açın ve Youtube.com adresini tuşlayın. Daha sonra açmak istediğiniz müziği seçin ve Safari’yi arkaplana atın.
  • Müzik otomatik olarak durdurulacaktır, ancak sorun değil. Ekranın aşağısından yukarıya doğru çektikten sonra müzik çalar bölümünden play butonuna basın. Hepsi bu! Daha sonra ekranı kilitleseniz dahi müzik çalmaya devam edecektir.

Bir Cevap Yazın