Sponsor 60 kez görüntülendi. 0

Eski Foça Sahil Turu

İzmir, çok büyük bir şehir olmasına rağmen Eski Foça çok büyük olmayan ama şirin mi şirin güzel mi güzel bir yerdir. Eski Foça’yı biz butik tatil yöresi diye de adlandırabiliriz, çünkü kendine özel, has bir şehirdir. Eski Foça’da çok güzel butik oteller de bulunur. Bunlardan en güzeli Foça Otel 1887’dir. Foça Otel 1887 ’de kalırsanız otel eski Foça’nın merkezinde olduğu için kolaylıkla güzel bir sahil turu yapabilirsiniz.

Eski Foça’nın büyülü güzelliği

Eski Foça’da eski Rum ve Yunan mimarisi ile Ege Türk Köyü mimarisi iç içe geçmiş olarak bulunur. Eski Foça, her mevsim ayrı güzeldir. Yazları da kışları da hatta ilkbahar ve sonbahar ayları da bir başka güzelliğe sahiptir. Ayrıca huzurlu ve keyifli bir hafta sonu tatili geçirmek isterseniz de burayı tercih edebilirsiniz. Eski Foça, aynı zamanda iyi ve güzel bir emeklilik yeri olarak da bilinir. Eski Foça, deniziyle çok ünlüdür. Zeytin ağaçlarıyla çevrili, binlerce çeşitlikteki otun ev sahipliğindeki eski Foça’da güzel yemekler de tatma şansınız var.

Eski Foça sahil ve deniz kenarı

Yolunuz Yeni Foça’dan Eski Foça’ya doğru gidiyorsa mutlaka deniz kenarından giden yolu tercih etmelisiniz. Eski Foça sahili sizi adeta büyüleyecek ve hep eski Foça’da kalmak isteyeceksiniz. Bu yolda bir yanınızda çam ağaçları bir yanda masmavi bir deniz ile ilerleme şansınız var. Hava açıksa ve yeterince şansınız varsa Midilli Adası’nıda görebilirsiniz. Mersinaki adı verilen koyları da bu yol kıyısında görme şansınız var ve daha çok bu yolu yaz ayında tercih ederseniz aradaki plajlarda durup denize girip yolunuza devam da edebilirsiniz.

Detaylar için https://www.focaotel1887.com/foca-plajlari/ sayfasına göz atabilirsiniz…

Eski Foça sahilinde neler yapılmalı?

Eski Foça’ya geldiğinizde, akşam üstü güneşten faydalanarak eski Foça sahil kenarını gezmek de sizin için güzel bir başlangıç olabilir. Eski Foça’nın dondurmaları da ünlüdür. Eski Foça’da sahilde güzelce gezinirken, değişik tatlardaki doğal dondurmaları da deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın