Sponsor 41 kez görüntülendi. 0

Faizsiz Ev Nasıl Alınır? Kredisiz Konut Sahibi Olmak

Kredi çekmeden konut satışı gerçekleştiren firmalar vade farkı ödemeden faizsiz ev sahibi olma fırsatı veriyor. Peşinat ödeme gücü ve gelir seviyesine göre şekillenen ödeme planları, kişilerin hayalini kurdukları evi satın alma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Banka kredisi çekmeden faizsiz bir şekilde ev sahibi olma konusunda Eminevim, Fuzulev, Birevim, Finanevim ve Hedefevim sektörde hizmet veren başlıca kurumlar arasında yer alıyor. Sistem olarak birbirlerine çok benzeyen bu kuruluşlar tasarrufa ve yardımlaşmaya dayalı yöntemler ile kişilerin ev, araba, arsa, iş makinası gibi ihtiyaçları karşılamasına olanak sağlıyor. Faizsiz bir şekilde konut satın alma noktasında bankalara göre farklı sistem üzerinden müşterilerine hizmet veren bu firmaların endişe veren tek yanları hukuki açıdan herhangi bir güvence vermemelerini gösterebiliriz.

Fuzulev, uzun yıllardan bu yana sektörde hizmet vermekte ve çok sayıda kişinin kiracılıktan kurtulup kendi evini faizsiz bir şekilde almasına yardımcı oldu. FPK adını verdikleri Faizsiz, Peşinatsız, Kredisiz Ev Alma Sistemi ile özellikle dar ve orta gelirli kişilerin konut sahibi olmalarına yardımcı olan Fuzulev, banka kredisi çekmeden konut sahibi olmanızı sağlıyor. Sisteme dahil olan bireyler ilk olarak almak istedikleri evin fiyatını belirliyor ve sonrasında aylık taksit ödeme gücüne göre taksit sayısını belirliyor. Altın günü mantığında çalışan sistemde, noter huzurunda çekiliş gerçekleştiriliyor ve ev sahipleri belirleniyor. 27 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan Fuzulev sisteminde her ay çok sayıda aile kiradan kurtulup kendi evi için ödeme yapıyor.

Aynı mantık ile ev sahibi yapan bir diğer firma ise Birevim. Tasarrufa dayalı bir şekilde ev sahibi yapan firmanın 3 farklı yöntemi bulunmakta. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi modelinde, sisteme dahil olan müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter çekilişi ile belirlenir. Bu modele dahil olmak isteyen müşteriler peşinat ödemesi yapabildikleri gibi dilerlerse peşinatsız bir şekilde başvurabilir. Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi modeline dahil olan müşteriler evlerini teslim alacakları tarihi ödeme gücüne göre belirler. Bütçeye göre taksit tutarı ve sayısı belirlenmektedir. Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi’nde ise evinizin teslim tarihi geldiğinde değeri koruma altına alınmış olur. Teslim tarihiniz yine aynı şekilde noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile belirlenir.

Bu sistemlere güvenmiyorum ve faizsiz ev sahibi olmak istiyorum diyorsanız geriye tek seçenek Toki kalıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen projelere başvuru yapmak istiyorsanız bir takım şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle Toki evlerine başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Projenin yer aldığı bölgede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve daha önce hiç konut kredisi kullanmamış olmak aranan özellikler arasında yer alıyor. Toki evleri ve konut projeleri ile ilgili gelişmeleri satilikdairekonut.com adresinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın