Sponsor 36 kez görüntülendi. 0

Göç İdaresi Müdürlüğü E-ikamet

Göç idaresi müdürlüğü E-ikamet 2016 yılında kurularak, yabancı uyruklu vatandaşların haklarının korunması yönünde, gerekli çalışmaları yürütmektedir. İç işleri bakanlığına bağlı olarak kurulduğu günden bu yana, farklı yöntem ve projeler geliştirerek, vatandaşların; eğitim, sağlık, barınma, ikamet, vize ve pasaport gibi tüm işlemlerinin gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Yaklaşık olarak Türkiye’nin her bölgesine göç idareleri kurularak, göçmen vatandaşlarla ilgili çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Göç idaresi müdürlüğü e-ikamet sistemi internet adresinde yer alan bilgiler doğrultusunda, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Göç idaresi müdürlüğü; vize, ikamet, geçici vatandaşlık numarası, Türkiye’ye giriş-çıkışlar ve geri gönderme merkezleri konularında destek sağlamaktadır. Yapılacak işlemler için geliştirilen e randevu sistemi sayesinde, göçmen vatandaşlar tüm işlerini kısa süre içerisinde çözümleyebileceklerdir.

İl Göç İdaresi E İkamet Başvurusu

Türkiye’de ikamet eden vatandaşların belli sürelerde, ikametlerini yenilemeleri veya süresini uzatmaları gerekmektedir. Tatil amaçlı veya iş seyahati için ülkeye gelen vatandaşlar, ikamet süreleri dolmadan 2 ay öncesinden, ikamet süresini uzatmaları gerekmektedir. Tüm bu ikamet şartları ve bilgisi için Göç İdaresi Müdürlüğü E-ikamet resmi web sitesini ziyaret ederek veya telefonla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Kısa dönem, uzun dönem, öğrenci veya aile olarak ikamet süresini uzatmak isteyenler için elektronik ortamdan yapılan başvurular kabul edilmektedir. Göç idarelerine gitmeye gerek kalmadan, internetin olduğu her ortamdan başvurular gerçekleşebilmektedir. Göç İdaresi 2017 den beri gerçekleştirdiği çalışma ve projelerle, yenilikçi ve uyum sağlayıcı çalışmalarla karşımıza çıkmaktadır. Geliştirilen göçmen merkezlerinde, ihtiyacı olan vatandaşların barınma, yeme-içme ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanmaları sağlanmaktadır. Türkiye, ülkesine gelen göçmenlerin haklarının korunması için farklı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyeliler

Türkiye; coğrafi yapısı, ekonomisi, tarihi ve kültürü ile uzun yıllardır ayakta kalmış güçlü devletlerden biridir. Tarihsel olarak yaşanan savaş dönemlerinden bu zamana kadar giderek güçlenen yapısı ile dikkat çeken bir ülke konumundadır. Komşu ülkelerine karşı komşuluk ilişkilerinde hakkını veren kültürel yapısı ile zor durumda olan komşu devletlere kapılarını açmıştır. Suriye de bu devletlerden biri olarak, 2011 yılında yaşanan iç karışıklıkları nedeniyle, Türkiye, komşusu olan Suriye’ye kapılarını açmıştır. Eğitim alanında çocuklara ücretsiz eğitim politikasıyla yaklaşmıştır. Sağlık alanında tüm ihtiyacı olan Suriyeli vatandaşlara, sağlık hizmetleri sunmaktadır. Halk eğitim merkezlerinde, meslek edinme bölümleri açılarak, Suriyeli vatandaşların meslek edinmesi amaçlanmıştır. Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeli vatandaşlara, insan haklarına saygı anlayışı ile yaklaşılarak, haklarının korunması adına çalışmalar hayata geçirilmektedir.

TRA Pasaport Vize Ve Danışmanlık Firmasının Faydaları

Göç hareketlerinin yoğunlaşması; geçici vatandaşlık bilgisi, vize, pasaport veya ikamet gibi işlemlerin hızlanması gerektiğini göstermektedir. Giderek artan nüfusun düzene girmesi ve tüm yabancı uyruklu vatandaşların tüm işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmesi gerekmektedir. Göç idarelerinin istediği işlemler konusunda tecrübeli danışmanlıklar bulunmaktadır. İşlemlerinizin kısa sürede ve doğru bir şekilde gerçekleşmesi için danışmanlık firmalarından yararlanabilirsiniz. Çoğu yabancı vatandaş, randevu, ikamet ve oturma izni gibi süreçlerde zorluk yaşamaktadır. Bu zorluk yaşanan konularda, TRA Pasaport Vize Ve Danışmanlık firması, uzman kadrosu ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Pasaport ve vize işlemleri günümüzde giderek hızlanmaya başlamıştır. Özellikle değişen ve güncellenen vize ve pasaport hakkında bilgi sahibi olan danışmanlardan yararlanılması önemlidir. TRA Pasaport Vize Ve Danışmanlık firması, randevu alma ve iş takibi konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır. Yeminli tercümanlık işlemlerini gerçekleştiren danışmanlık firması, belgelerini imzalı ve kaşeli olarak teslim etmektedir. Göç idaresi merkezleri bünyesinde, yabancılara yönelik birçok teşkilat bulunmaktadır. Bu teşkilatlar, yabancı haklarını korumaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bir Cevap Yazın