Sponsor 28 kez görüntülendi. 0

NLP, Yaşam Koçluğu ve Masal Terapisi

NLP EĞİTİMİ

NLP, duygu ve davranışlarınızı yeniden biçimlendirme yöntemidir. Farkında olmadan düşündüğünüz, davrandığınız, algıladığınız durumları bilinçli bir şekilde harekete döken zihin ve beden programlama metodudur. Pozitifi bir yaşam için gerekli olan Nlp eğitimi SEM Akademi tarafından işin profesyonelleri ile sizler verilir. Negatif düşünceler ve kök inanç alışkanlıkların neden olduğu ve hayatımızı monotonlaştıran durumların farkına vararak zihnimizi ve beynimizi bu alanda değiştirmemize yarar. NLP beş duyu organının yönetildiği sistemleri ve beyni yönetir.

Duygu ve düşüncelerinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayan ve duygu ve düşüncelerinizi faydalı hale getirmek konusunda uzman olmak için NLP eğitim sertifikası olarak bu alanda hem kendinize hem de diğer bireylere yardımcı olabilirsiniz. NLP online eğitim programımız dâhilinde bizlere yer ve mekân sıkıntısı olmadan kolayca ulaşabilirsiniz. Bu eğitim sonucunda zihninizi açar, analiz yeteneği kazanır, olaylar arasında bağlantıyı daha kısa sürede kurar, unutkanlığı azaltır, kendi potansiyelinizi fakrına verirsiniz. Bu zamana kadar almadığınız bir eğitimi alacağınızı size baştan söyleyebiliriz.

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yaşam koçu günümüzün en popüler ve gereksinim duyulan eğitimlerinden biri olduğu gibi aynı zamanda eğitimi almış kişilere ihtiyaç duyulan alanlardan da biridir. Psikoloji alanına hitap eden ve psikolojik olarak danışanın olmasının farkındalığını yaşatan, kişiye hedeflerine ulaşmasında yardımcı olan, hayat kalitesini arttıran bir eğitimdir. Kişilerin profesyonel ve özel hayatlarında istenilen başarıyı elde etmesi konusunda yardım aldığı kişiler yaşam koçluğu eğitimi almış olan kişilerdir. SEM Akademi bu eğitimi ile de farkını ortaya koymakta ve kişilerin performansını arttırmaktadır. Hayata derinlik katan ve zenginleştiren bu eğitimi online olarak alarak zamana ve mekâna bağlı kalmadan kendinize en uygun program dâhilinde alabilirsiniz. Bizler ile hemen iletişime geçmek için telefon numaramız üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Yaşam koçluğu eğitimi veya yaşam koçluğu online eğitimi alan kişiler bu eğitimi meslek edinmek için aldıkları gibi aynı zamanda kendilerine faydalı olmak adına da almaktadırlar. Öyle ki bu eğitim sayesinde kişi ilk olarak kendi koçluğunu elinde olmadan yapmaktadır. SEM Akademi size bu özelliği bahşederek hayatınızı pozitif yönde değiştirmektedir. İşte yaşam koçlarının kendilerine faydaları

  • Kişiyi karar almada, amaçlarında ve hedeflerinde daha belirgin kılar
  • Kişinin hayallerine ulaşmasında etkin bir şekilde rol oynar
  • Kişinin meslek hayatında ve özel hayatında daha iyi olmasını sağlar
  • Önemli konularda karar verirken diğer insanlar gibi kararsız kalmaz ve çok zaman harcamaz.
  • İş hayatını ve sosyal hayatı güçlendirerek, hayat kalitesini arttırır.

 

Masal Terapisi

Masal anlatıcılığı, tarihtin ilk zamanlarından itibaren var olan, en eski eğitsel modelleme sistemleri arasında yer almaktadır. Masal aracılığı ile yetişkinlerin ve çocukların duygularını, kendilerini, ihtiyaçlarını ifade etmelerine Masal Terapisi denmektedir. Bu yöntem sayesinde bireyler ve çocuklar kendilerini daha net bir şekilde ifade edebilir, sosyal becerilerini gösterebilir ve duygu ve düşüncelerini rahatça ortama aktarabilir. Masal terapisi aynı zamanda özgüven geliştirici bir yöntem de olmaktadır. Masal terapisi eğitimi çocuklar ve bireyler için terpopotik bir yöntemdir. Yani bilişsel ve deneysel anlamda zengin olan bir yöntem.

 

Bir Cevap Yazın