Seo 1.935 kez görüntülendi. 1

Özgüç İçerik Derken ?

Merhaba değerli okurlarım,

Bu yazımda “” kavramına değineceğim. , hepimizin bildiği gibi c/p olmayan, kendi fikir ve cümlelerimiz ile derlenmiş yazılardır, daha doğrusu öyle olması gerekmektedir. Uzun yıllardır makale borsasındayım bende, çeşitli sitelerim için makale tedarik ediyorum. Sonuçta bende de on parmak var, her siteye kendim yetişemem ya :) Karşıma “özgün” adı altında öyle makaleler geliyor ki… Biraz bu konuya değinmek istedim, bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek adına.

Arkadaşlar, sağdan soldan 1 er cümle alınarak, bazı eş anlamlı kelimeler değiştirilerek oluşturulmuş, anlam bütünlüğü olmayan sözde makaleler, okuyan insana, hiç bir şey katmayan %100 özgün kelime torbaları, anahtar kelimeler ile doldurulmuş 1 gram bilgi içermeyen yazılar demek değildir özgün yazı. O devir kapandı, makale özgünleştirici parmaklar da , programlar da bitti.Sırf botların gözünde farklı görünüyor diye, ilk okul öğrencilerine yazdırdığınız kurgu ve anlam bütünlüğünden eser olmayan makaleler çöplük oldu.

özgün-içerik-150x150 Özgüç İçerik Derken ? bir motor değil, en az bizim kadar düşünebilen yüzlerce, binlerce beynin ürünü. çok net bir şekilde diyor ki : “Bana değil, insanlara!” Yukarıda saydığım makaleler ile, sitenize girdiği gibi çıkan takipçileriniz olur bir süre, daha sonra onlar da olmaz. Belki backlink, anahtar kelime vs. bir yerlere gelir siteniz -ki oda eskidendi, artık mantıksız bir şekilde yürütülen backlink borsası da sert bir darbe yedi – ancak geldiği gibi gider, bir daha da gelemez oralara.

Makale yazarı seçerken özen gösterin. 5 lira değil 10 lira verin, ancak ortaya, ziyaretçilerin aradığını bulabileceği, ilgiyle okuyacağı, hatta beğenip paylaşacağı makaleler çıkarsın. Ancak o zaman siteniz  gerçek ve kalıcı başarıyı elde eder. Yazarını seçerken mutlaka referanslarını inceleyin, yazmış olduğu yazılar yeterince doyurucu mu bakın. Mümkünse yayınlanmış yazı örnekleri isteyin, bu yazıların istatistiklerini inceleyin, okunmuş mu, paylaşılmış mı, insanlar konu altında tartışmış mı ? Yani bu yazılar siteye birşeyler katmış mı? Ziyaretçilerin ilgisini çekebilmiş mi ? Daha sonra bu makalelerinizi büyük bir özgüvenle yayınlayın, hatta sosyal medyada paylaşın, devir sosyal medya devri! İşe yarar yazılarınız paylaşılacak, size organik hitler ve haklı ve kalıcı kazançlar getirecek.

Sonuç olarak, paket paket satılan işe yaramaz makalelerin devri çoktan geçti, Google hergün, bir önceki günden daha akıllı, insanlara ne sunacağıını hergün daha iyi ayırt edebiliyor. Vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın, bunlar değerli şeyler.

 

İyi bloglamalar…

“Özgüç İçerik Derken ?” üzerine 1 yorum

  1. asaf hakkı hoca dedi ki:

    özgün içerik çok önemli olmaya başladı artık

Bir Cevap Yazın