Seo 58 kez görüntülendi. 0

Seo Nedir?

Nedir?

İnternet kullanımının her geçen gün artmasıyla birlikte yapılacak tüm işlemlerde önem kazanan arama motorlarına uygunluk sağlanması Seo nedir sorusuyla karşılaşılmasını beraberinde getirmektedir. Açılımı Search Engine Optimization olan Seo, Google ve diğer arama motorlarında çok daha ön planda olunabilmesini sağlarken analizler sonucunda beklentilerin çok üstünde bir faydayı kazandırmaktadır. İnternette bulunan bir ürünün ya da içeriğin arama motorlarında aranabilmesi, üst sıralarda yer alabilmesi Seo işlemleriyle mümkün olmaktadır. Bundan dolayı yapılacak tüm online işlemlerde Seo kullanımı gerekli olurken hem site içi hem de site dışı Seo hizmetleri mevcuttur.

Site İçi Seo

Seo nedir sorusunun cevaplanmasının ardından site içinde yapılabilecek SEO faaliyetleri önem kazanmaktadır. Bir internet sitesinin sahip olduğu tüm yapısal hususlarla içerikler site içini oluşturmaktadır. Site içi linkleme işlemleri ve etiketlemeler aynı zamanda SEO faaliyetidir. Bununla birlikte sitelerde bulunan yazılarda SEO kurallarına uygun olması halinde çok daha yüksek tıklanmalar alabilir. Yazıların özgün olması, ilgi çekici başlıklara sahip olması ve anahtar kelimelerin kullanımı da SEO faaliyetleri olarak açıklanabilir. SEO uyumlu URL yapılandırmasıyla birlikte site için SEO işlemleri sonlanırken arama motorunda site ve yazıların ön planda olması sağlanır. Bu sayede siteye giriş yapan ziyaretçilerin sayısı kısa süre içinde artar.

Site Dışı Seo

Bir web sitesi özelinde yapılacak SEO işlemlerinde tanıtım ve reklamlar önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Site içi Seo işlemlerinin yapılmasının ardından çeşitli forum ve blog sitelerinde tanıtımların yapılması Seo dışı Seo faaliyetleri arasında ilk sırada gelmektedir. Bunun birlikte siteye ait sosyal medya hesaplarının da aktif ve gerektiği şekilde kullanılması da arama motorlarında ön plana çıkarılabilmesini beraberinde getirmektedir. Seo analizi konusunda tecrübeli firmalarla uyum içinde çalışılması kısa süre içinde web sitenin tanınırlığını arttıracaktır. Bu sayede yapılan dropshipping işlemleri de çok daha yaygın bir şekilde tercih edilecek ve önemli oranda kazanç elde edilebilecektir.

Raporları

Seo işlemlerinde iki husus bulunur. Bunlardan bir tanesi internet sitesinin iyileştirilmesi üzerine yapılan işlemlerdir. Diğerinde ise olası tüm problemlerin silinmesi ve yok edilmesiyle açıklanır. Ayrıca belirtildiği gibi site için ve site dışı Seo işlemleriyle kısa zamanda gelişim kaydedilmesi de mümkün olur. Seo analiz raporları ise uzmanlar tarafından hazırlanırken rakip sitelerin bağlantılarının tespiti ve içerik kaliteleri belirlenerek bir plan dahilinde işlemler gerçekleştirilir. Kod yapısı incelemesi yapılır, anahtar kelimelerin sıralaması, başarılı anahtar kelimelerin kullanımları ve cezalı sayfalarla filtreli sayfaların belirlenmesi de yine seo analiz raporlarıyla ortaya çıkarılır. Google, Yandex ve Bing kaliteli politikalarına uygunluk sağlanabilirken spam risklerinin analizlerinin yapılması ve içerik optimizasyon işlemleri de seo analiz raporlarıyla elde edilen diğer hususlardır.

Seo Avantajları

Reklam ve tanıtımlarla karşılaştırıldığında çok daha uygun maliyetli olan Seo işlemleri sayesinde sitenin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması sağlanır. Tüm işlemlerin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için uzmanlardan destek önerilirken aynı zamanda yapılacak kazançlara da doğrudan etki etmektedir. Seo nedir sorusunun cevabının bilinmesiyle önemi de anlaşılabileceği gibi aynı zamanda çeşitli satışların gerçekleştiği siteler için olmazsa olmazlardandır.

 

Bir Cevap Yazın