Eklentiler 4.205 kez görüntülendi. 3

Sociable Eklentisi

Sosyal ağların güç kazanması ile, WordPress için çeşitli sosyal ağ eklentileri geliştirildi. , bu eklentiler arasında en popüler olanlardan birisi. Bu eklenti sayesinde, yazılarınıza, sayfalarınıza ve sitenizin diğer pek çok yerine sosyal ağ butonları ve bileşenleri ekleyebileceksiniz.

Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz. Eklenti kurulumu başlıklı yazıdan, eklentiyi nasıl kuracağınıza dair detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirelim. Admin paneline Sociable Plugin adında yeni bir sekme gelecek. Eklenti ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

Select Sociable Plugin sekmesine tıklayarak, kullanmak istediğiniz menü şeklini seçebilirsiniz. Daha sonra hangi butonların, sitenizin nerelerinde görüneceğini ayarlar bölümünden seçebilirsiniz.

wordpress-sociable-300x197 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-2-300x252 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-1-300x47 Sociable Eklentisi wordpress-sociable-3-300x156 Sociable Eklentisi

Skyscraper Plugin’i çalıştıramayan arkadaşlar,  Sociable Options bölümünden “Active Sociable Classic” seçeneğindeki işareti kaldırarak, klasik menüyü kapatmalılardır. Daha sonra Scyscraper Plugin’e gelerek bu menüyü aktif ettiklerinde, Skyscraper sitenizde görünecektir.

İyi bloglamalar dilerim :)

 

“Sociable Eklentisi” üzerine 3 yorum

 1. Kişisel Blog dedi ki:

  Bence en önemli eklentilerden bir tanesi özellikle sosyal imleme konusunda direkt yardımcı oluyor.

 2. melih tolu dedi ki:

  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Gerçekten pratik kullanımı olan güzel bir eklenti. Fakat ben bir sorun yaşamaktayım. Paylaş butonunu kullandığım zaman sadece yazıları paylaşıyor. yani tam olarak içeriği fotoğraflarla beraber paylaşmıyor. acaba ben mi hata yaptım yok eklenti mi bu şekilde çalışıyor? teşekkür ederim…

  1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

   Merhabalar

   Temaya bağlı olarak bu tür problemler olabiliyor. Bu şekilde yapılmış bir paylaşımınızın örneği gösterirseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim.

Bir Cevap Yazın