Sosyal Medya 106 kez görüntülendi. 0

Sosyal Medya Size Para Kazandırır mı?

Daha çok arkadaşlarımızla iletişim kurmak, sevdiğimiz sanatçıların ya da arkadaşlarımızın günlük rutinlerini takip etmek için kullandığımız sosyal medyayı aynı zamanda etkili bir satış pazarlama ağı olarak kullanarak, ciddi anlamda gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Şayet zamanınızın çoğunu sosyal medyada geçirmekten hoşlanıyorsanız; sosyal medyadan para kazanma yöntemlerini öğrenerek; sizler de yüklü miktarlarda para kazabilir; hatta sosyal medyayı bir iş kapısına dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımızda sosyal medyadan para kazanma fikrine sıcak bakanlar ve ilgi duyanlar için kısaca nasıl para kazanabileceklerinden bahsetmek istiyoruz.

sosyal-medyadan-para-kazanma-yöntemleri-300x158 Sosyal Medya Size Para Kazandırır mı?

İşte; sosyal medyadan para kazanma yöntemleri listemiz:

Şayet kendinize ait bir bloğunuz bulunuyorsa ya da e-ticaret siteniz üzerindeki satış oranlarınızı yükseltmek istiyorsanız; Facebook’u bloğunuza ya da sitenize müşteri çekmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey ise Facebook üzerinde kendinize ait bir sayfa açmak!  Açtığınız sayfanın daha çok kişi tarafından tıklanması adına Facebook’ta reklam verebilir; insanları sayfanızdan haberdar edebilirsiniz. Facebook sayfanız üzerine sitenize ait linki yerleştirerek; ziyaretçilerinizi kendi ürün satışını gerçekleştirdiğiniz e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça aktif bir satış-pazarlama ağı olarak kullanılan Instagram’da shoping hesabı açtığınız takdirde ürünlerinizi müşterileriniz ile buluşturabilir; müşteri ağınızı genişletebilirsiniz.

Zaman içerisinde takipçi sayınızdaki artışlara bağlı olarak, ayda binlerce lira para kazanabilirsiniz.

  • Youtube sayesinde para kazanma

Sosyal medya üzerinden para kazanma yöntemlerinden belki de en eğlencelisi olan Youtube sayesinde para kazanmak için Youtube’da insanların dikkatini çekecek videolar paylaşmanız gerekiyor.

Şayet bu konuda kendinize güveniniz tamsa Youtube ortaklık programına dahil olabilir; videolarınız ile kim bilir belki de milyonlarca takipçiye ulaşabilirsiniz.

En etkili sosyal medya araçlarından biri olan Twitter üzerinden para kazanmak için Twitter sayfanıza TinyURL linki eklemeniz ve ziyaretçilerinizi kendi blog ya

da e-ticaret sitenize yönlendirmeniz gerekiyor.

  • Lınked In aracılığıyla para kazanma

Aynı meslek grubuna mensup olan kişilerin aynı platform üzerinde bir araya geldiği bu site; sizlere müşterilerinizle daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişim kurma aracılığı tanıyor.

Hala Lınked IN sayfanız bulunmuyorsa; en yakın zamanda bu sosyal ağa mutlaka üye olmanızı öneriyoruz.

Ünlü firmaların ürünlerine müşterilerinizi yönlendirebileceğiniz ve sizin siteniz üzerinden ortaklık içerisinde olduğunuz firmanın ürün satması halinde size belirli miktarda bir kar payı vermeyi kabul ettiği affiliate pazarlama ile sosyal medya aracılığıyla para kazanmanız son derece mümkün!

Yapmanız gereken tek şey ise önce kendinize inanmak, biraz da cesur olmak!

Şimdiden bol şans diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın