Girişim 27 kez görüntülendi. 0

Sosyal Medyalardan Para Kazanma Yöntemleri

Sosyal medyanın hayatımızın merkezinde yer aldığı bu günlerde çoğumuz sosyal medyadan nasıl para kazanabileceğimizi araştırıyor, dünyaya açılan bir kapı olan sosyal medyayı iş hayatımızda daha başarılı olabilmek adına kullanabilmenin hayallerini kuruyoruz. Özellikle Instagram ve Facebook gibi sosyal medya ağlarında yüzbinlerce takipçisi bulunan firmaları gördüğümüzde tabiri caizse onların yerinde olmak istiyor ancak işe nereden ve nasıl başlayacağımızı da bir türlü bilemiyoruz.

Sosyal medyalardan para kazanma yöntemleri başlıklı bu yazımızda sosyal medya araçlarını nasıl bir satış/pazarlama ağı olarak kullanabileceğinize kısaca değinmek istiyoruz.

sosyal-medyadan-para-kazanma-1-300x188 Sosyal Medyalardan Para Kazanma Yöntemleri

İşte, sosyal medyalardan para kazanma yöntemleri:

  • Facebook üzerinde sayfa açarak para kazanma:

En basit para kazanma yöntemlerinden biri olan Facebook sayfası açarak para kazanmak için herhangi bir satış yapmanız bile gerekmiyor. Örneğin, bir söz ya da içerik paylaşım sitesi açtığınızda bile takipçi sayınızı binlerce kişiye ulaştırdığınıza sektördeki diğer firmalar size reklam verebiliyor.Sayfanızın büyümesi içinse birkaç yıl beklemeniz, gerekirse Facebook üzerinde sayfanızın tanıtımına dair reklam vermeniz gerekiyor. Birkaç yıllık hazırlık süreci sonrasında ise sadık takipçi kazandığınızda siz istemeseniz bile para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

  • Instagram aracılığıyla para kazanma

Herhangi bir blog sayfanız ya da e-ticaret siteniz bulunuyorsa, sitenize ziyaretçi çekmek amacıyla Instagram’ı bir reklam aracı olarak kullanılabilirsiniz.

Hatta Instagram sayfanız üzerinden bile satış yapmaya başlayabilir; ufak bir sermaye ile başladığınız işinizi giderek yükseltebilirsiniz. Ürün satın almak için yeterli miktarda sermayeniz bulunmuyorsa Instagram üzerinde satış yapan diğer firmalar ile iletişime geçebilir, ürünlerini belirli bir komisyon almanız karşılığında satabileceğinizi dile getirebilirsiniz.

Kendi yaptığınız el işi ürünlerinizi, takılarınızı da Instagram sayesinde potansiyel müşterilerinizle bir araya getirebilirsiniz.

  • Blog açarak para kazanma

Son yılların en popüler mesleklerinden biri olan metin yazarları tarafından yoğun bir ilgi gören blog açarak para kazanma fikri; çığ gibi büyümeye devam ediyor. Öyle ki yazma yeteneği olduğunu düşünen pek çok genç-amatör yazar adayı bile blog açarak, hem tanınmanın hem de para kazanmanın düşünü kuruyor.

Siz de kaleminizin yeterince iyi olduğuna inanıyorsanız, blog açarak para kazanma fikrini değerlendirebilirsiniz. Blog siteleri, hem firma veya ürün tanıtım yazıları, hem  backlink veya banner satışları, hem de Google Adsense gibi partner reklam firmaları sayesinde para kazanabiliyor.

Hangi yöntemi denerseniz deneyin, para kazanmaya başlamanızın en az birkaç yıl süreceğini asla unutmamalı, bir anda pes etmemeli ve para kazanmanın uzun ve zorlu bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Uzun süreli bir emek ve azim ile sizler de sosyal medyanın en popüler isim ya da markalarından biri olmayı başarabilirsiniz.

Şimdiden bol şanslar diliyoruz.

 

 

ingilizceturkce Sosyal Medyalardan Para Kazanma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın