Sponsor 11 kez görüntülendi. 0

Hosting Türleri

İnternet, her gün ortaya çıkan yeni teknolojik özellikler ile dinamik bir sektör. Teknoloji, teknoloji içindeki yükselen değer: “yapay zeka” sistemleri ile gelişmekte sınır tanımayan, güncel takiplerin yapılmasını zorunlu kılan bir platform. Güncel gelişmeleri; uzman bir kadronun yakından takibi, incelemesi, olumlu ve olumsuz yönleri ile takipçilerine anlatması son derece önemli. Rekabetin yoğun yaşandığı internet dünyası, hosting konusunda iddialı şirketlerin yarışına da sahne oluyor. Bu yarışın en büyük avantajı, tüketicilere sunulan hizmet kalitesinin artması.

Hosting Kavramı

Hosting; şahıslara ve kurumsal yapılara ait web sitelerine, internet üzerinden dünyanın her köşesinden kesintisiz erişim sağlayan ( 7 gün 24 saat erişilebilirlik ), web sitesi yayınlama faaliyetidir.
Hızlı, güvenilir, yüksek performanslı bir hosting için güçlü bir donanım ve işlevsel yazılım programlarına sahip gelişmiş web tabanlı sunucular şart. Gelişmiş web sunuculara aktarılan web içeriklerinin domain almaları ile yayına doğru ön hazırlıklar yapılır. Hosting, barındırma hizmeti, web hosting adları ile de bilinir.

Hosting Seçimleri

Kullanıcılar; web sitelerinin kısa sürede açılması, kurulum kolaylığı, arama motorlarında üst sıralarda gözükme, ekonomik paketler, yüksek performans ve ücretsiz site taşıyabilme kriterleri çerçevesinde hosting seçeneklerini değerlendirmektedir. En çok tercih edilen seçeneklere göz atalım:

Bu seçeneklerden birisi: wordpress hosting. Bu hosting hizmetinde, blog oluşturma ve içerik yönetimi sistemi için wordpress kullananlar için adres aynı adı taşıyan wordpress hostingtir. Kurulum kolaylığı ve hızlı yayın özelliği ile dünya çapında popüler bir barındırma hizmeti sunuyor. Özel alt yapısı ile internet hosting firmaları ile uyumlu olduğundan tercih seçenekleri arasında her zaman üst sıralarda.

Linux işletim sistemi alt yapısına sahip web sitesi için kullanılan hosting, linux hosting olarak karşımıza çıkar. Yaygın bir kullanım ağına sahiptir ve sistemi açık kaynak koda dayanır. Açık kod sistemi sebebi ile  bilgisayar dünyasındaki geliştiriciler tarafından tercih edilir. Savunma sisteminin güçlü olması da siber saldırıların yoğun olarak yaşandığı bilişim, iletişim ve teknoloji merkezli siber dünyada çok önemli bir özellik.

Sınırsız hosting olarak lanse edilen limitsiz hosting, bu hizmet ile istenilen boyutlarda ve sayılarda web sayfaları oluşturulabilir. Disk ve trafik anlamlarında sınırsız bir hosting hizmetini ifade eder. Yalnız FTP alanlarına ilişkin dosya sayıları bakımından inode limitleri söz konusu olmaktadır. Bu konuda hosting hizmeti sunan firmadan bilgi almak uygun olur.

Tüm hoting seçenekleri hakkında bilgi almak, soru, görüş ve önerileriniz için aykutozdemir.com.tr/wordpress adresini tek tıkla ziyaret etmeniz yeterli. Bizlere ulaşın.

Bir Cevap Yazın