1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. BlueStacks nedir, ne işe yarar?

BlueStacks nedir, ne işe yarar?

featured

Mobil uygulamaları PC ve Mac bilgisayarlarınızda çalıştırmak istiyorsanız, tam da bu iş için üretilmiş bir yazılım olan BlueStacks ile tanışmanın vakti gelmiş demektir! İlk kez 2011 yılında piyasaya çıkan ve CES 2012 fuarında “En iyi yazılım” ödülünü alan BlueStacks, aynı etkinlikte “En yenilikçi uygulama” ödülüne de layık görülmüştü.

CES etkinliğinde ödülleri toplamıştı

Layercake ismi verilen bir teknolojiyi kullanan BlueStacks, kullanıcıların grafik kalitesinden ödün vermeden cep telefonu veya tabletlerindeki oyunları PC’de oynayabilmelerine imkan tanıyor. Her ne kadar daha çok oyunlar için kullanılıyor olsa da müzik çalar ve video oynatıcı gibi istediğiniz herhangi bir uygulamayı da PC’den yönetebilmeniz mümkün. Ücretsiz olması da ciddi bir avantaj. Bu sebepten olsa gerek 130 milyondan fazla kullanıcı halihazırda BlueStacks’ı kullanmaya devam ediyor.

BlueStacks nasıl indirilir?

Çok basit. Tek yapmanız gereken http://www.bluestacks.com/ adresini takip ederek BlueStacks’ın resmî web sitesini açmak. Daha sonra sağ üst köşedeki “Download BlueStacks” yazılı butona tıklamanız yeterli. Yaklaşık 320 MB boyutundaki kurulum dosyasının inmesiyle birlikte BlueStacks’ı bilgisayara yüklemeye başlayabilirsiniz.

Kurulumun ardından karşınıza BlueStacks isimli bu harika yazılımda çalıştırabileceğiniz tüm uygulama ve oyunların listesi gelecektir. Genelde Clash of Clans oyuncuları BlueStacks’ı kullandığı için siz de gözünüze kestirdiğiniz herhangi bir oyunu açabilirsiniz. Kendi cep telefonu veya tabletinizde kullandığınız Google hesabıyla BlueStacks’ta oturum açtığınız takdirde kayıtlı tüm ilerlemeleriniz BlueStacks’a da yansıyacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap