İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Cep telefonunda sanal gerçeklik (VR) oyunları nasıl oynanır?

Cep telefonunda sanal gerçeklik (VR) oyunları nasıl oynanır?

featured

Son dönemde bir hayli yaygınlaşan ve hem bilgisayarda, hem de mobil cihazlarda oynanabilen sanal gerçeklik (VR) oyunları herkesin merakını cezbetmeyi sürdürüyor. Tek boyutlu oyunlardan sıkılan ve daha gerçekçi oyunlarla vakit geçirmek isteyen herkes artık VR oyunlarını cep telefonu üzerinden nasıl oynayabileceğini araştırıyor. İşte çok merak edilen bu sorunun cevabı:

VR gözlük satın alın

İlk olarak kendinize bir VR gözlüğü satın almanız gerekiyor. Eğer fazla bütçeniz yoksa hemen Oculus Rift veya Samsung Samsung Gear VR almanıza gerek yok, başlangıçta kartondan yapılan Google Cardboard modelleri de işinizi görecektir. Hem kurulumu kolay, hem de ucuz ve gayet iyi sonuç veriyor.

VR destekleyen bir telefon

Günümüzde satılan çoğu Android işletim sistemine sahip telefonda VR oyun oynayabilmek mümkün. Bunun için Android 4.1 veya daha üstü bir yazılıma sahip olmak yeterli. Ancak en iyi VR deneyimi için en az 5 inçlik bir ekrana sahip, 1080p Full HD çözünürlüklü bir telefon kullanmanız tavsiye edilir. Ancak 4.6 inçlik ekranlı telefonları bile VR gözlükle kullanabilirsiniz, ama her zaman için daha büyük ekran daha iyi VR anlamına geliyor.

Google Cardboard uygulamasını indirin

Hemen Google Play Store’u cep telefonunuzdan ziyaret edilen ve Cardboard uygulamasını kurun. Bu uygulama üzerinden VR gözlüğünüzün kurulumunu yapabilir, başlangıç için VR uygulamaları bulmanıza yardımcı olur. Hangi oyunu indirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız yine Google Cardboard uygulaması işinizi görecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap