Oyun 113 kez görüntülendi. 0

Minecraft Haritaları

Bambaşka bir dünya, yeni bir evren, kendi oluşturduğunuz, kendi zevkinize göre evler, yollar ve çeşitli platformlar inşa ettiğiniz bir oyun: Minecraft.

İlk bakışta görsel açıdan basit ve sıradan bir oyun gibi görünse de günümüzde dünya üzerinde 50 milyondan fazla insan bu oyunu oynuyor. Bu oyundaki her şey aslında oyuncunun yaratıcılığına kalmış. Bu sebeple çocuklar için de kontrol edilebilir olması durumunda faydalı bir oyun olarak görülüyor.

Oyun içerisindeki evreni oyuncu kendi inşa ettiği gibi hikâyeyi de baştan sonra oyuncu tasarlıyor. Çeşitli bulmacalar, heyecan verici koşuşturmalar, birtakım savaşlar ve hatta hayvan yetiştiriciliği bile yapılmakta oyun içerisinde. Bu denli zengin bir dünya içerisinde yapacağınız her şey aslında sizin hayal gücünüze kalmış diyebiliriz.

Bugün bahsetmek istediğimiz konu ise oyun içerisinde kullanıcıların oluşturup insanlara sunduğu haritalar. Yani buna evrenler, kendi dünyaları gibi tanımlamalar yapabiliriz. Tabii oyuncular bu evrenleri diğer kullanıcılarla paylaşırken kendi belirledikleri isimlerle yayınlıyorlar. Bu haritalar arasında en çok beğenilenleri bu yazımızda Minecraft severler için derledik.

Adventure Time

Macera Zamanı olarak Türkçeye çevrilen bu Minecraft haritası gerçek anlamda heyecanı içerisinde barındırıyor. Oyun içerisinde özel bir doku paketi kullanılarak hazırlanmış bu haritada saatin önemi çok büyük. Harita içinde kaybolmamak için zamana hakim olmanız gerekiyor.

The Tourist

En sevilen Minecraft haritalarından biri ise The Tourist haritasıdır. Bu harita içerisinde adeta bir turist gibi özenle yapılmış binaları gezeceksiniz. Aynı zamanda oyun kendi müziğini ve özel oyunlarını içerisinde barındırıyor.

World In a Jar

Kapalı bir alanda kalmaktan korkar mısınız? O zaman elinizi çabuk tutun. Bu haritada bir kavanozun içerisinde olacaksınız ve oradan kurtulmak için yaratıcılığınızı ve fikirlerinizi geliştirmeniz gerekecek.

Deadly Orbit

Burası bambaşka bir dünya… Her şeye meydan okumaya hazır olun. Birkaç sürprize de. Çünkü burada hiçbir şey bizim dünyamızda işlediği gibi işlemiyor.

Arctic

Buzullarda başlayan bir hikâye. Hayatta kalmanız gerekiyor. Bunun için bir şeyler yetiştirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda orada sizin gibi başkaları da var mıdır acaba? Bunun için bir an önce keşfe başlamalısın.

Minecraft haritaları hakkında daha detaylı bilgi almak ve oyunu daha verimli biçimde oynamaya başlamak için https://cepkolik.com/minecraft-haritalari-245648/ adresini ziyaret ediniz. Bir çok konuda detaylı bilgilerin yer aldığı sitede minecraft ve diğer pek çok konuda uzman analizleri ve açıklamalı bilgiler yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın