Sponsor 13 kez görüntülendi. 0

En İyi Strateji Oyunları

En iyi strateji oyunları her zaman oyun severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Oyunda yapılan her hamlenin iyi düşünülmesi gerektiği strateji oyunları kullanıcıların zekasal gelişimlerine de katkı sunmaktadır. Sonuç olarak gerçek hayatta da yapacağımız her hamleyi iyi düşünmemiz gerekmektedir. Ancak her strateji oyunu sizlere bu deneyimi veremeye bilir bunun en iyi strateji oyunları olarak ün salmış oyun şirketlerini takip etmenizde fayda vardır.

İyi bir oyun deneyimi elde etmek ve gerçekten zevk almak için bir kaç yardımcı elemana ihtiyacınız vardır. Bunlardan ilki tabi ki de mobil oyunlar için iyi bir akıllı telefon veya tablet, pc oyunları için iyi bir anakarta sahip bir bilgisayardır. İkincisi ise oynadığınız oyunun bir parçası olabilmeniz için en iyi oyuncu kulaklığı sahibi olmak size büyük bir avantaj sağlar. Strateji oyunlarını bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar olarak iki başlıkta incelemek mümkündür.

Mobil strateji oyunları 

Mobil cihazların hayatımızın her alanında en büyük yardımcıları olduğunu düşünürsek iyi bir oyun arkadaşı olarak da mobil cihazları kullanabiliriz. Eskiden saatlerce sabit bir şekilde bilgisayar başında oturup oyun oynadığımız günler artık geride kaldı artık telefonumuzun olduğu yer yer bizim için bir oyun sahası.
Mobil cihazlardan oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunları;

XCOM : Xcom internet tabanlı bir strateji oyunu olarak uzun zamandır en iyiler listesinde başı çekmektedir. Oyundaki amaç uzaylıların dünya üzerinde hakimiyet kurmalarını engellemektir. Bir komutan olarak birliklerinizi komuta edebilir geliştirebilirsiniz.

Clash royale: Süpercell tarafından geliştirilen çevrim içi gerçek zamanlı bir oyundur. Kurduğunuz klana güçlü oyuncuları toplayarak mücadele edebileceğiniz bir oyundur.

Simcity buildlt: Şehir kurma oyunları arasında her zaman bir numarada yer alan simcity’nin mobil platform için geliştirilmiş olduğu oyunudur. Şehrinizi dilediğiniz gibi büyüteceğiniz ticari zekanızı geliştireceğiniz çevrim içi bir oyundur.

Age of civilizations lite: oyun içerisinde yer 191 ülkeden birini seçerek oyun içerisinde yer alan senaryolar ile belirli mücadelelerde bulunduğunuz mobil tabanlı bir oyundur.

Down of titans: Oyun içerisinde kendi kurduğunuz ordu ile diğer gerçek kullanıcıların oluşturduğu ordulara karşı mücadele ettiğiniz çevrim içi bir oyundur.

Yukarıda belirttiğimiz oyunlar sayesinde stratejiye doyacaksınız.

Bilgisayar için strateji oyunları 

Her ne kadar gelişen teknoloji ile bilgisayarlar yerini diğer cihazlara bıraksa da bilgisayarlardan oyun oynamak her zaman daha zevkli olmuştur. Bilgisayarlardan oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunları:

Civilization 6: Bir medeniyet kurma oyunudur. Oyunda diplomasi sistemi oldukça gerçekçi bir yapıda işlendiği için yapacağınız her hamle önemlidir.

Total war rome II: Birincisine göre daha iyi ekran grafiklerine sahip eski çağ ilkel savaşlarını konu alan bir strateji oyundur.

Narcos: Aynı isimle yayınlanan netflix dizisinden esinlenerek yapılmış bir oyundur. Dizinin ilk sezonunu konu alan oyun Pablo Escobar’ın hayatını konu alır.

Anno 1800: Sanayi devrimi yıllarını konu alan bir strateji oyunudur. Bu oyunla sanayi devrimi öncülerinden olabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından en sevilen oyunları derlemeye çalıştığımız bu yazımız ZOVOVO sitesi tarafından hazırlanan Zovovo en iyiler listesi yardımı ile hazırlanmıştır. Daha fazlası için ZOVOVO adresini takip edebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın