Girişim 34 kez görüntülendi. 0

Geleceğin İş Fikirleri

Modernleşmenin ve küreselleşmenin gitgide arttığı, her geçen gün yepyeni ile yoğrulan iş dünyası; girişimcilere de birden çok iş alanına yönelebilme şansı tanıyor.

Bir zamanlar oldukça popüler olan işler; tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alırken; bundan 10 yıl öncesinde hiç kimsenin aklına gelmeyen ve yalnızca bir hayal olan iş fikirleri; artık hayat buluyor.

Kısacası bilim, sanat, teknoloji ile harmanlanan, yeniliklere her daim açık olan iş dünyasında başarılı olabilmek adına geleceği önceden görebilmek, fırsatları zamanında değerlendirebilmek gerekiyor.

Bu yazımızda yakın gelecekte iş hayatına atılmayı düşünen, isteyen girişimciler için geleceğin iş fikirlerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

geleceğin-iş-fikirleri-300x169 Geleceğin İş Fikirleri

İşte; geleceğin en popüler iş fikirleri:

  • 3d Baskı Atölyesi

Düşük maliyetli yazıcılar kullanılarak, ürün imalatını gerçekleştirmeyi ve eşsiz tasarımlar ortaya çıkarmayı hedefleyen 3d Baskı; son zamanların en popüler işleri listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Üstelik 3d baskı tasarımlarını kendiniz hazırlayabildiğiniz gibi atölyeden size uygun bir tasarım hazırlamasını da isteyebiliyorsunuz.

Standart baskı devrinin yerini 3d baskılara bırakacağı gelecekte yaratıcılığınıza güveniyorsanız; 3d baskı atölyesi açma fikri tam da size göre!

  • Evlilik Danışmanlığı

Ülkemizde ve dünya genelinde boşanma oranlarının hızlıca artması; özellikle devletlerin evlilik danışmanı olarak çalışan kişilere duyduğu ihtiyacın giderek daha da artmasına neden oluyor.

Günümüzde sayıları hızlı bir şekilde yükselmeye başlayan evlilik danışmanlarına ileride daha çok ihtiyaç duyulacak gibi görülüyor.

  • Araba Şarj İstasyonu

Kısa bir süre önce elektrikle çalışan araçların piyasada yerini almaya başlaması, şimdiden araba şarj istasyonu kurma fikrini gündeme getirdi bile.

Arabaların şarj olması saatler boyunca sürebileceği için araba şarj istasyonlarının ise araba park alanlarına yakın bir mesafede yer almaları bekleniyor.

  • Mobil Cafe

Yurtdışında son derece gelişmiş bir iş fikri olan mobil cafe işletmeciliği; ülkemizde şimdilik pek bilinmese de özellikle deniz kenarındaki turistik bölgelerde gelecekte yoğun ilgi görecek gibi!

Bulunduğunuz şehirdeki belediye ile anlaştığınız takdirde belirli bir alanda taşınabilir mobil cafenizi işletebiliyorsunuz.

En azından şehrinizdeki belediye ile görüşerek, böyle bir fikre sıcak bakıp bakmadıklarını şimdiden öğrenebilirsiniz.

  • Sosyal Medya Danışmanlığı

Son dönemlerin en gözde mesleklerinden biri olan sosyal medya danışmanlığı; aynı zamanda gelecek vaat eden bir iş!

Firma, kurum ve kişilerin sosyal medya yönetimini kapsayan bu iş dalı daha çok internete ilgi duyan ve öğrenmeye hevesli kişilere hitap ediyor.

Hangi iş dalına yönelirseniz yönelin, tutkunuzu ve inancınızı kaybetmemeniz dileğimizle…

 

 

 

Bir Cevap Yazın