Sponsor 29 kez görüntülendi. 0

Ginseng Kullanımının Faydaları Ve Yan Etkileri Ve Önlemler

Genel sağlığı iyileştirmek için insanlar geçmişte ginseng tablet kullanmıştır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek ve stres ve hastalıklarla mücadelede yardımcı olmak için kullanılmıştır. Farklı ginseng türleri vardır. Asya ginsengi (Çin ve Kore kaynaklarından) belirsiz düşünme, diyabet ve erkeklerde erektil fonksiyon bozuklukları için kullanılmıştır. Amerikan ginsengi diyabet, soğuk algınlığı ve grip riskini azaltmak için kullanılmıştır. Sibirya ginsengi, soğuk algınlığı ve grip riskini azaltmak ve herpes simpleks virüs tip 2 enfeksiyonlarının ciddiyetini azaltmak için kullanılmıştır. Ginseng’i bebeklere vermek zararlı olabilir. Bu ürünün çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez.

 

Bazı bitkisel / diyet takviyesi ürünlerinin muhtemelen zararlı katkı maddeleri içerdiği bulunmuştur. Kullanmakta olduğunuz ürünün içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sağlık kurumlarından destek alabilirsiniz.

 

Kore Ginsengi Nasıl Kullanılır?

 

Belirtildiği gibi bu ürünü ağızdan alın. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Dozaj, ürünün kullanıldığı duruma ve Kore Ginsengi cinsine bağlıdır. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın. Ginseng uyku sorununa neden olabileceğinden, yatmadan önce almayın.

 

Ginseng uzun süre kullanılmamalıdır. Asya ginsengi bir seferde 3 aydan fazla kullanılmamalı ve Sibirya ginsengi bir seferde 2 aydan fazla kullanılmamalıdır. Amerikan ginsengi, belirli ekstrakt ürünleri 4 aya kadar kullanılmasına rağmen 1 aydan uzun süre tavsiye edilmez. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

 

Yan Etkiler

 

En sık karşılaşılan yan etki, sık sık uyumaktır. Daha az yaygın etkiler baş ağrısı, ajitasyon, mide rahatsızlığı, adet problemleri (örneğin, olağandışı vajinal kanama), meme ağrısı ve baş dönmesidir. Kan basıncında bir artış veya azalma da olabilir. Sibirya ginsengi ayrıca uyku hali, sinirlilik veya ruh hali değişikliklerine neden olabilir.

 

Bu olası ancak ciddi yan etkilerden herhangi birinin meydana gelmesi durumunda derhal doktorunuza söyleyin: hızlı / düzensiz kalp atışı. Bu üründe çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir görülür. Bununla birlikte, aşağıdaki ciddi alerjik reaksiyon semptomlarından herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin: döküntü, kaşıntı / şişme, şiddetli baş dönmesi, solunum zorluğu. Ayrıca güvenilir ve kaliteli ginseng tableti fiyatları hakkında bilgi almak ve hemen sipariş vermek istiyorsanız burayı tıklayın.

 

 

Önlemler

 

Ginseng almadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya ürün etiketinde listelenen diğer bileşenlere mutlaka göz atın. Bu ürün alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Bir ginseng tipine alerjisi olan insanlar, başka tipleri almaktan da kaçınmalıdır.

 

Aşağıdaki sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce bir sağlık danışanına başvurun:

 

Yüksek veya düşük tansiyon, kalp problemleri (örneğin, anormal kalp ritmi, romatizmal kalp hastalığı), kanama / pıhtılaşma sorunları, belli bir zihinsel / ruh hali bozukluğu (şizofreni), aşırı aktif bağışıklık sistemi bozuklukları (örneğin, lupus, romatoid artrit, multipl skleroz), östrojenden etkilenen koşullar (örneğin, endometriozis, uterus fibroidleri, meme kanseri / uterus / yumurtalık).

 

Ginseng, özellikle şeker hastalığı olan kişilerde kan şekeri seviyesini çok fazla düşürebilir. Sibirya ginsengi kan şekeri seviyesini düzensizleştirebilir. Şeker hastasıysanız, bu ürünü kullanırken kan şekerinizi daha dikkatli izleyin ve olağandışı sonuçları veya semptomları doktorunuza bildirin. Doktorunuzun diyabet ilaçlarınızı ayarlaması gerekebilir.

 

Ginseng ürünlerinin sıvı versiyonlarında şeker / tatlandırıcı/ alkol bulunabilir. Diyabet, alkol bağımlılığı veya karaciğer hastalığınız varsa dikkatli olunması önerilir. Bu ürün başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Alkol veya esrar alımı sizi daha başı dönmüş veya uyuşuk hale getirebilir.

 

Güvenli bir şekilde yapabilene kadar araç kullanmayın, makine kullanmayın veya uyanıklık gerektiren herhangi bir şey yapmayın. Alkollü içkileri sınırlandırın. Bu ürünün hamilelik sırasında kullanılması tavsiye edilmez. Bu ürünün anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın