Webmaster 941 kez görüntülendi. 1

Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Webmasterlar için oldukça önemli bir konu: firması seçimi. Peki sitemizi emanet edeceğimiz firmasını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Kurumsallık:

Öncelikle firmanın kurumsallığı sorgulanmalıdır. Ofisleri var mı?, adresleri belli mi?, iletişim bilgileri güncel mi? Kaç kişilik ekiple çalışıyorlar? Mağdur olmamak için bu sorular sorulmalı ve kesinlikle kurumsal bir yapıya sahip firma ile çalışmalısınız.

Teknik Destek:

Teknik destek çok önemli. Problemlerinize 2 gün sonra dönüş yapan firmalar sizi zor durumda bırakacaktır. 7/24 müşteri desteği sağlayan firmalarla çalışmaya özen gösteriniz. Çünkü tehdit gündüzü beklemez, tam aksine, geceyi bekler. Mümkünse canlı destek hizmeti olan hosting firmalarını tercih ediniz.

Güvenlik :

Firmanın sadece kurumsallık olarak değil, teknik olarak da güvenilirliğini sorgulayın.  Her saldırıda sizi zor durumunda bırakacak firmalardan uzak durun. Datacenter olarak hizmet veren firmalar her zaman daha da güvenilir hizmetler sunar.

Lokasyon:

Türkiye lokasyonlu firmalarla çalışın, yurtdışı lokasyonlu firmalara göre sunucu erişimleri daha hızlı olacaktır.

Ücret :

Kalite ucuz olmaz elbette ancak yine de alternatifleriniz arasında, size sunulan paket özelliklerini baz alarak fiyat karşılaştırması yapın.

Size uygun hosting sağlıyor mu?

Eğer ASP yazılım ile birlikte Acess veya SQL veritabanı kullanacaksak ozaman Windows hosting seçmeliyiz.  Php yazılımla MySQL veritabanında site kuracaksak  Linux. Html yazılımlar için hosting türü farketmez. Firmanın size uygun hostingi sağladıgından emin olun.

Yedekleme:

Siz elbette kendi yedeğinizi alacaksınız ancak olası bir problem için hosting firmasının da düzenli olarak yedek alması önemli bir konudur. Sistemsel ve güvenlik anlamında size en az işi bırakacak, gelişmiş sisteme sahip firmaları tercih edin.

Yer Sağlayıcı Belgesi:

Firmanın bu belgeye sahip olup olmadığını sorun. Yer sağlayıcı belge numaralarını zaten sitelerinde yayınlamak durumundalar.  Bu sizi güvene alacak önemli bir unsur.

Müşteri yorumları :

Tüm bu bilgileri de sizinle paylaşacak aslında en önemli maddemiz, müşteri yorumları. Bu firmalar ile çalışan insanların yorumlarını okuyun, firma hakkında daha sağlıklı bilgiler edineceksinizdir.

 

 

 

 

 

 

 

“Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?” üzerine 1 yorum

  1. wordpressokulu dedi ki:

    Güzel bi İnceleme olmuş ben de katkı sağlayım. Eğer başlangıç için çok fazla para harcamak istemiyor ama kaliteli ve hızlı bir hosting istiyorsanız wordpressokulu.com/wphost adresinden wordpress hosting alabilirsiniz. İlk yıl alan adı dahil sadece 60TL

Bir Cevap Yazın