İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. İçeriklerin Sosyal Medya Paylaşımlarını Yükseltmek

İçeriklerin Sosyal Medya Paylaşımlarını Yükseltmek

Her site sahibi içeriklerinin daha büyük bir kitleye ulaşmasını ister. İçeriklerin daha büyük kitlelere ulaşması ise günümüzde sosyal medya paylaşımlarıyla mümkün olmaktadır. Peki, sitenizde okuyucuların içerikleri paylaşabilmesi için gerekli ortam tam olarak oluşturuldu mu? Sitenizin içeriklerinin paylaşımını sosyal medya da artırmak için sizlere bazı yollar sunacağız.

Fotoğrafları Optimize Edin

Günümüzde fotoğraflar ve zengin medya görselleri artık web sitelerinde daha önemli bir hal almıştır. Bu yüzden içeriklerinize eklediğiniz görselleri sosyal medyada paylaşılabilecek düzeyde eklemeye dikkat etmelisiniz. Unutmayın! Site sayfanızın sosyal medya ağlarında mükemmel gözükmesine gerek yok. Fotoğrafları daha iyi hale getirmek için bir sosyal medya mesajı oluşturun ve geliştirmek istediğiniz sayfanızın linkini ekletin. Bu şekilde boyutlandırma, kırpma veya biçim konularında bir sıkıntı olup olmadığını daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Eğer içeriklerinize eklediğiniz fotoğraflar çok yakında veya uzakta görünüyorsa bu durumda fotoğraf boyutlarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Kare şeklinde boyutlandırılan fotoğraflar genellikle bütün sosyal medya ağlarında kaliteli bir görüntü oluşmasını sağlar.

sosyall-medyaa İçeriklerin Sosyal Medya Paylaşımlarını Yükseltmek

Facebook’ta paylaşmak için fotoğrafların mobil dostu ve basit olması gerekir. Bu yüzden mutlaka yazınızı paylaşmadan önce fotoğraf için bir önizleme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Akıllı telefonlarda kullandığınız resimlerin nasıl gözüktüğü çok önemlidir.

Pinterest ağırlıklı olarak ipuçlarının verildiği bir platformdur. Fotoğraflarınızı paylaşacağınız zaman Pinterest’te renkli tercihler yapmanız çok önemlidir. Renkleri iyileştirerek ağırlıklı olarak koyu yeşil, kırmızı ve pembe renklerini tercih edebilirsiniz.

Meta Verinizi En İyi Seviyeye Getirin

Fotoğraflarınızı iyi bir duruma getirdikten sonra meta verinizi de iyi bir ölçeğe getirmeniz gerekir. Sosyal medya paylaşımları için genellikle en önemli meta veriler; sayfa başlıkları ve açıklamalardır.

FaceBook’ta bir içeriğin paylaşımı sırasında insanların dikkat ettikleri nitelikler; resim, açıklama, başık ve yorumdur Bir gönderiye insanların nasıl yorumlar yaptıklarını kontrol edemiyor olabilirsiniz. Fakat diğer nitelikleri kontrol etmek sizin elinizdedir. FaceBook’ta kullanılacak olan meta verinin basit ve anlaşılır olması önemlidir.

Başlık oluşturma evresinde bilmeniz gereken en önemli şey; başlıklarınız kısa ve anlaşılır olmalıdır. Bu yüzden 100 karakter ve altında başlık üretmeye dikkat edin. Genelilkle 60 karakterin altındaki başlıklar en fazla işe yarayan başlıklardır.

Yazılarınız için hazırladığınız açıklamalar ise başlıklara göre daha uzun olabilir. Genellikle iki veya üç cümleden oluşan açıklamalar yazıldığını görebilirsiniz. Açıklamaların 250 karakterin altında olması en ideal tercihlerden birisi olarak görülmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap