İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’da hangi gün ve saatlerde paylaşım yapılmalı?

Instagram’da hangi gün ve saatlerde paylaşım yapılmalı?

featured

Instagram’da daha fazla etkileşim almak için fotoğraf veya video paylaşmayı tercih edeceğiniz özel zaman dilimleri var mı? Daha fazla görüntülenme, beğeni ve yorum almak için hangi gün ve saatte paylaşım yapacağınızı belirlemek bazen gerçekten kafa karıştırıcı olabilir. Üstelik Instagram’ı kullanan insanların çoğunlukla cep telefonu kullanıcıları olduğunu hesaba kattığımızda bu etkileşimi yüksek saatleri bulmak daha da zorlaşıyor. Çünkü insanlar akıllı telefonlarını günün herhangi bir diliminde ellerine alıp Instagram’daki fotoğrafları kaydırmaya başlayabilirler.

Ancak neyse ki Instagram’da kendiniz deneme yanılma yöntemiyle en ideal saati belirleyebilirsiniz. Ama bundan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler var elbette.

Hedef kitlenizi tanıyın

Instagram hesabınızı takip eden kullanıcılar kimlerden oluşuyor? Sabah 9, akşam 5 çalışan beyaz yakalı yetişkinler mi? Yoksa okuldan çıkınca internete bağlanan gençler mi? Veya gece kuşları mı? Hedef kitlenizi tanıdığınız takdirde günün hangi saati Instagram’da aktif oldukları hakkında da tahmin yürütebilirsiniz.

En ideal gün ve saatler

Sabah 7:00 – 9:00 arası: Uyanır uyanmaz telefonu eline alan insanlar, uykudayken Instagram’da olan biteni kontrol etmek isteyebilirler. Keza işe giderken Instagram’a göz atma alışkanlığı da halk arasında hayli yaygın.

Öğlen 11:00 – 14:00 arası: Öğle yemeğine çıkan insanlar sosyal medyayı kontrol eder.

Akşam 17:00 – 19:00 arası: İşten eve gelip yorgun argın bir şekilde TV’nin karşısına kurulan insanlar bir süre sonra telefonu eline alıp Instagram’daki fotoğraflar arasında gezinmeye başlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap