İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’da istenmeyen yorumlar nasıl engellenir?

Instagram’da istenmeyen yorumlar nasıl engellenir?

featured

Son dönemin en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, her geçen gün büyüyen “istenmeyen”, yani “spam” yorumlar karşısında gerekli önlemleri almamakla itham ediliyor. İşin aslı, istenmeyen yorumlardan şikayet eden kullanıcılar pek de haksız sayılmazlar.

“İstenmeyen yorumlar” derken?

“Takipçi kazanmak için xx adresini tıklayın, profilime bakın çekiliş var, en güzel ayakkabı modelleri için sayfama beklerim” tarzı yorumlara hemen her Instagram kullanıcısı denk gelmiştir. Özellikle hesabınız göreceli olarak çok fazla takipçiye ev sahipliği yapıyorsa, art niyetli kullanıcılar fotoğraflarınıza yorum atarak reklam yapmaya çalışabilir.

Öyle ki alakasız kişilerin yaptığı istenmeyen yorumlar özellikle evli, nişanlı veya sevgililer arasında ufak çaplı bir krize bile yol açabilir. Ancak bu tür istenmeyen yorumları engellemek için başvurabileceğiniz bazı yöntemler var.

İnstagram Yorumlar Nasıl engellenir?

Cep telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açarak fotoğrafınızın altına gelen ve sizi rahatsız eden yorumun üzerine dokunun. Daha sonra sağ üst köşede (i) şeklinde bir simgenin belirdiğini fark edeceksiniz. Bu buton, şikayetçi olduğunuz yorumları Instagram yöneticilerine bildirmenizi sağlar. Şikayet konusunu belirledikten sonra (taciz, spam veya sahtekarlık, kötü amaçlı içerik vs) yöneticilerin yorum sahibiyle ilgili aksiyon almasını beklemeniz gerekecektir. Muhtemelen sadece siz şikayet ettiğiniz içir hesap kapanmaz, ancak farklı kullanıcılar aynı kişiyi şikayet ederse hesabın kapanma ihtimali daha da artar.

Ek olarak, profilinizi “gizli”ye çevirmek de tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınıza yorum yapmasını engelleyecektir. Bu yöntem de kalıcı bir çözüm yolu olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap