Mobil 180 kez görüntülendi. 0

iPhone X’in Android’e Benzer 6 Özelliği

Telefon üreticilerinin birbirlerinden bazı özellikleri kopya çektiğine sık sık tanık oluyoruz. Aslında bu durum kötü bir şey değildir. Yazımızda sizlere ’in Android cihazlardan kopyaladığı 6 özellik hakkında bilgi vereceğiz.

X’e baktığımız zaman bu zamana kadar üretilen ürünleri arasında birçok ilkin yer aldığı bir telefon olarak görebiliyoruz. Cihazın bu zamana kadar üretilen en pahalı iPhone olma özelliği de bu ilklerden kaynaklanmaktadır. Fakat cihazda yer alan  birçok yeniliğin daha öncede Android cihazlarda yer alan yenilikler olduğunu görebiliyoruz.

iphonexx1-e1505941223237 iPhone X’in Android’e Benzer 6 Özelliği

Home Tuşu Yer Almıyor

Android işletim sistemine sahip olan birçok cihazda Home tuşu tarih olalı çok uzun zaman oluyor. Cihazlarda bu tuş yerine ekran düğmelerinin yer aldığını görebiliyoruz. Bu değişiklik genellikle ekranın daha büyü olması ve daha gelişmiş bir kullanım alanı sunması için yapılıyor. Bu da yapılan değişikliği haklı çıkarıyor.

Daha İnce Ekran Çerçevesi

Samsung, LG, Xiaomi gibi akıllı ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda üreticiler ekran alanını mümkün mertebe genişletmeye çalışmıştır. Bu zamana kadar Apple’ın bu modanın gerisinde kaldığını görebiliyorduk. iPhone X ise ekran alanını maksimum seviyeye çıkarıyor. Yalnız bunun üzerindeki çentik dışında olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir? Belki gelecek iPhone modellerinde o çentiği de görmeyiz.

OLED Ekran Kullanımı

Samsung ve OLED ekranların birbirleriyle artık özdeşleşmiş durumda olduklarını söyleyebiliriz. AMOLED ekranlar genellikle koyu siyahları ve canlı renkleriyle tanınmaktadır. Aynı zamanda LCD ekranlara göre bir miktar güç tasarrufunu da sunuyorlar. iPhone ise ilk defa karşımıza OLED ekranla çıkıyor. Bu ekranların üreticilerinden birisinin de Samsung olduğu bilinmektedir.

iphonex2-e1505941361985 iPhone X’in Android’e Benzer 6 Özelliği

Yüz İle Kilit Açma

Lumia 950, 950 XL ve Microsoft daha önce sunduğu Windows Hello ile bu alanda en önce davranan üreticilerden birisi oldu. Sonrasında ise Samsung iris tarama ve yüz tarama özelliklerini sunmaya başladı. iPhone X’te kullanılacak olan konsept biraz daha farklı fakat kesinlikle diğer iPhone’lardaki gibi değil.

Kablosuz Şarj Özelliği

LG, Samsung, Lumia gibi üreticilerin son ürettikleri amiral gemilerinde kablosuz şarj özelliğinin olduğunu görebiliyoruz. Sonunda Apple’da bu teknolojiyi benimsedi ve yeni iPhone’ların hepsine kablosuz şarj özelliğini getirdi. Apple’ında bu teknolojiyi kabullenmiş olması standartların daha fazla gelişmesini sağlayacak gibi duruyor.

Olan Çift Arka Kamera

Galaxy Note 8’in arka kameralarında optik imaj sabitleme (OIS) teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde fotoğraf çekerken veya video kaydederken titreme gibi bir sorun yaşanmıyor. iPhone 8 Plus’ta yer almayan bu özelliğin iPhone X’te yer aldığını görebiliyoruz.

Bir Cevap Yazın