İnternet 35 kez görüntülendi. 0

Kurumsal Firmalar Evden Çalışma Sisteminde Hangi Konferans Uygulamalarını Kullanıyorlar?

Finans, telekomünikasyon, ilaç, bilim , teknoloji sektörü ve benzeri bir çok sektör artık uzaktan çalışma sistemi içerisine geçiş yaptı, uzaktan çalışma sektörü içerisine geçiş yapan firmalar ise toplantılarını video uygulamaları üzerinden yapmaktadır.

Türkiye dahil tüm dünyada bulunan Korona virüsü yüzünden belirli başlı bir çok firma evden çalışma sistemi içerisine geçiş yapmaya başladı. Bununla beraber bir çok firma, veri düşüşü olmaması adına sık sık video konferansları düzenlemeye başladı.

FMCG’ye kadar olan bütün dünya çapı firma evden çalışırken belirli başlı video konferans uygulamasına geçiş yaptı. Teknoloji haberleri ve Bilim teknoloji Rehberi olarak sizin dünya çapında kullanılan video konferans uygulamalarını düzenledik.

1-Zoom

Tekno Bilim Adamı , Teknoloji haberleri ve Bilim Teknoloji Rehberi websitesinin yaptığı güncel teknoloji haberine göre Bu Uygulama Havelsan şirketini bile tahtından edebilecek özelliklere sahip.

Ayrıca ülkemizde çevrim içi olarak popüler şirketlerin çokça tercih sebebi. Bu uygulama sayesinde çalışanlar toplantılarını yapmakta hatta öğretmen ve öğrenciler şuan ki süreçte Okullarda yaygın olarakta kullanılmaktadır.

2-Cisco Jabber Nedir?

Cissco Jabber teknoloji yazılımı ses, video veya anlık mesajlaşmak için kullanılan masaüstü paylaşım alanı ve video konferans imkanını sunan bir yazılımdır. Tüm cihazlara uyum sağlayabilen bu uygulama verimli bir iletişim içerisinde olmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir uygulamadır.

Jabber uygulamasını kullanan kişiler mesajlaşma, ses kaydı gönderme veya sesli ve görüntülü konuşma işini çok seri bir şekilde uygulama içerisinde gerçekleştirebilirler.

3-Cisco Webex Uygulaması

Uygulama kendi içerisinde bir çok teknoloji yazılımı bulundurmakla beraber kullanıcılarına Meetings imkanı da sunmaktadır. Planlanan bir toplantıyı şimdi yap talimatı ile birlikte video konferans toplantılarını kolayca yapabilecek bir yazılıma sahiptir.

Kendi içerisinde Webex bulut uygulamasını geliştiren uygulama, video platformunu çoklu olarak takılmadan kullanılmasına yardımcı olacak yazılımlara da sahiptir. Kullanıcılar standartlar içerisinde belirtilmiş SIP ve H323 yazılımları sayesinde bir çok akıllı telefon ve elektronik alet üzerinden bu uygulamaya bağlanabiliyor.

4-Microsoft Teams

Tüm görüşme türlerine, dosya ve fotoğraf gönderimine uygun olarak tasarlanan Microsoft Teams tam olarak bir çok şirketin aradığı teknoloji yazılım özelliklerini taşıyan uygulamalardan biridir.

Bununla beraber uygulama içerisinde Office 365’de bulunduran uygulama belirli bir ofis düzeninde çalışan kişilerin ekibi ile birlikte kolaylıkla çalışabilmesini sağlıyor.

Bununla beraber bu uygulama içerisinde kişiler Outlook, SharePoint, Skype Business gibi uygulamaları da kolayca kullanabiliyorlar.

Özellikle içerisinde bulunan gizlilik, uyumluluk ve şeffaflık yazılımları sayesinde bir çok kurumun güvendiği bir çalışma yöntemi olan Microsoft Teams bir çok firmanın tercih ettiği güvenli uygulamalar arasında.

Uygulama içerisinde güçlü güvenlik önlemlerinin bulunmasıyla beraber aynı zamanda sohbet, notlar ve veri gönderimi de özel olarak şifrelenerek koruma altına girmektedir.

Kaynak : https://teknobilimadami.com

 

Bir Cevap Yazın