Popülerliğini Yitiren Sosyal Medya Siteleri
Sosyal Medya 160 kez görüntülendi. 0

Popülerliğini Yitiren Sosyal Medya Siteleri

Günümüzde birçok sosyal medyası hizmet vermeye başlamaktadır. Her geçen gün yeni bir sosyal medya sitesi aktif olmaya başlasa da eskiden açılan ancak günümüzde popülerliğini yitirmeye başlayan birçok sosyal medya sitesi de yer almaktadır. Hangi sosyal medya sitelerinin popülerliğini yitirdiğini sizlere yazımızda aşağıda belirttik. İnceleyerek bilgi alabilirsiniz, böylece sosyal medya gündemi hakkında bilgi edinirsiniz.

Popülerliğini Yitiren Hangileridir?

Popülerliğini-Yitiren-Sosyal-Medya Popülerliğini Yitiren Sosyal Medya Siteleri

Google Plus Google arama motoru ve şirketinin uygulamaya koyduğu ve son zamanlarda iyice popülerliğini yitiren Google Plus bir sosyal medya sitesi olmayı çoğu kez başaramadı. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Şimdi sizlere o sebeplerden söz etmeye başlayarak Google Plus’ın neden tutulmadığını açıklayacağız. Öncelikle tasarım açısından oldukça zayıf bir yapısı bulunmaktadır. Bu zayıflık ona en başta popülerliğine olumsuz yönde etki eden bir durum haline geldi. Hatta Youtube’a üye olmak, kanal açmak için Google Plus üyeliğinin bile zorunlu hale gelmesi Google Plus’ın üst seviye bir noktaya gelerek günümüzde konuşulan bir site halini almasını sağlamamıştır.

MySpace sosyal medya sitesi de son zamanların en fazla popülerliğini yitiren bir site olarak karşımıza çıkmaya başladı. MySpace Türkçe rap dinlemeyi seven kişilerin en başta tercih ettiği bir siteydi. Ancak şuan için adını bile anmadığımız hala açık duran bir site olmaya devam ediyor. Sitenin popülerliği gün geçtikçe azalmaya devam ediyor. Belli bir süre önce Justin Timberlake tarafınca satın alınan MySpace, Facebook ya da Twitter kadar etkili olamadı. Justin Timberlake tarafından alındıktan sonra bazı değişiklikler ön plana çıktı. Değişiklikler yapılsa bile MySpace etkinliği ile karşımıza çıkamadığı için bugün adından söz etmek ne yazık ki mümkün olmadı ve açık kalsa da kullanıcısı yok denecek kadar azdır.

  • Yonja

Bir zamanlar oldukça popüler olan Yonja sosyal medya sitesi, günümüzde her ne kadar açık bir şekilde hizmet vermeye devam etse de; o kadar popüler olduğunu söyleyemeyiz. Yonja arkadaşlık siteleri arasında ye almaktadır. Facebook da bir arkadaşlık sitesi olduğu için, Yonja geri planda kalmaya başladı. Yonja bir zamanlar o kadar popülerdi ki; herkes siteye üye olmak için adeta yarışıyordu. Ancak gelişen teknolojiye uyum sağlayamayan ve Facebook’un ardından rekabete yenik düşemeye başlayan Yonja, günümüzde son derece geri planda kalmıştır. Siteye girişler kısmen de olsa yapılmaktadır. Ancak, üyelik açma noktasında eskisi kadar popüler olmadığını belirtebiliriz.

 

ingilizceturkce Popülerliğini Yitiren Sosyal Medya Siteleri

Bir Cevap Yazın