1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PS4 oyunları PC’de nasıl oynanır?

PS4 oyunları PC’de nasıl oynanır?

featured

PlayStation 4 konsolunda çalıştırabileceğiniz oyunları PC’de de oynamak istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit. Üstelik bunun için herhangi bir emülatöre de ihtiyacınız yok. Çok daha basit bir yöntem olan PS4’teki oyun görüntüsünü yüksek internet hızı sayesinde bilgisayara aktarma yolunu seçmeniz yeterli. İsterseniz DualShock oyun kolunu bilgisayara USB’den bağlayıp konsol keyfini bilgisayarınızda yaşayabilmeniz de mümkün.

Gerekli hazırlıkları yapmak çok basit

Öncelikle MacOS veya Windows, hangi işletim sistemini kullanıyorsanız PS4’ün görüntüsünü bilgisayara aktarmanızı sağlayacak yazılımı bu adresten indirmeniz gerekiyor. Programın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra PS4 konsolunda bazı ufak ayarları yapma aşamasına geçebilirsiniz.

PS4’ün Ayarlar menüsüne girerek Uzaktan Oynatma özelliğini aktif hale getirin. Bu aşamadan sonra birinci sistem olarak PS4’ü işaretleyin. Ardından PS4’te oturum açarken kullandığınız PSN hesabını PC’ye indirdiğiniz yazılımla eşleştirin. Böylece PSN hesabınıza iki farklı konsolu tanımlamış olacaksınız. Gördüğünüz üzer PlayStation 4’ün Remote Play (Uzaktan Oynama) özelliğini kurmak bu kadar basit.

Önemli uyarı

Eğer evinizdeki internet bağlantısı çok iyi değilse bu yöntem pek de verimli olmayacaktır. Yüksek internet hızı gerektiren bu yöntemde bağlantınızın en az 15Mbps olması gerekiyor. Düşük internet hızına rağmen ille de bu yöntemi kullanacaksanız görüntü aktarımı esnasında kullanılan çözünürlük kriterini azaltabilirsiniz. Örneğin 1080p yerine 720p veya 480p görüntü aktarımı seçeneğini işaretlemeniz, çok daha akıcı ama düşük çözünürlüklü bir oyun deneyimini size sunacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap