1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Çocuklarınız için En İyi Oyun Oynama Siteleri

Çocuklarınız için En İyi Oyun Oynama Siteleri

featured

Sevgimiz ve ilgimizle büyüttüğümüz çocuklarımız, 5-6 yaşlarına ulaştıklarında yani oyun çağına eriştiklerinde onların zihinsel gelişimini destekleyebilmemiz adına onlara hem eğlenceli hem de öğretici oyunları öğretmemiz gerekiyor.

Bu şekilde hayatı oyunlar aracılığıyla öğrenen çocuklarımız, hem keyifli hem de bol bol yeni bilgi öğrendikleri bir zaman dilimi geçirebiliyorlar.

Lakin 3-4 yaşındaki çocuklarımızın şiddet ve savaş içerikli oyunlar oynamalarına da bu süreçte mutlaka engel olmamız son derece önem arz ediyor.

Bu yazımızda anne-babalar için çocuklarımız için en iyi oyun oynama sitelerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, en iyi oyun oynama siteleri listemiz:

  • Cocux.com

Alışveriş, kıyafet giydirme, şirinler, spor oyunları gibi yüzlerce farklı oyun kategorileri ile ön plana çıkan site, ülkemizin en beğenilen ve en çok tıklanan çocuk oyun siteleri listesinde ilk sırada bulunuyor.

Sitede yer alan savaş, macera, dövüş tarzı oyunların ise mutlaka belirli bir yaşa ulaşmış çocuklar tarafından oynanması gerekiyor. Aksi halde çocuklarınızın savaşa ve şiddete eğimli birer çocuk olarak yetişmeleri riski de bulunuyor.

Sitedeki birbirinden keyifli oyunlara ulaşmak için http://www.cocux.com/ adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

  • Oyun gemisi

Sünger Bob, Cartoon Network, Scooby Doo gibi çocukluğumuzda en çok sevdiğimiz çizgi film karakterlerini yeni nesile de öğreten oyunların yer aldığı site, eğitici oyunlar kategorisinde de çocuklarımızın yepyeni bilgiler öğrenmesine aracılık ediyor.

Mobil platformların yanı sıra pc üzerinden de oynanabilen oyunlar, çocuklarınızın harika bir zaman dilimi geçirmesine katkıda bulunuyor.

Siteye erişmek adına hemen http://oyungemisi.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

  • Kral oyun

Ücretsiz çocuk oyun siteleri listemizin bir diğer üyesi olan bu adres, hayvanlar dünyasına dair oyunları ile çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılıyor.

Kız çocuklarının da oynayabileceği pek çok oyuna ev sahipliği yapan site, beceri oyunları ile çocuklarımızın temel beceriler geliştirmesine de fırsat tanıyor.

Sitedeki birbirinden öğretici oyunlar için http://www.kraloyun.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • CocuklarOyun.net

Çocukluğumuzun en popüler oyunları arasında yer alan Mario oyunlarıyla çocuklarınızın da büyüyebileceği site, beceri, zeka ve bulmaca oyunları ile çocuklarımıza her açıdan kapsamlı bir şekilde düşünebilme yeteneği kazandırıyor.

Kız ve erkek çocuklarına özel oyunları ile pek çok üyesi bulunan siteye http://www.cocuklaroyun.net/ linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • TrtCocuk.net

Eğitici ve öğretici oyunların bir numaralı adresi olan Trtcocuk oyunları, çocukların kaliteli ve eğlenceli oyunlar oynayabileceği bir adres olarak hizmet veriyor.

TRT tarafından büyük bir titizlikle seçilen ve siteye eklenen oyunlara http://www.trtcocuk.net.tr/oyunlar linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap