PC 129 kez görüntülendi. 0

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Hayatımız dijitalleşmiş durumda. Sosyal yaşantımız, bilgisayar ve cep telefonları ile dijital dünyamıza adeta kopyalanmaktadır. Bununla beraber, teknolojik yeniliklerin iş hayatımıza da yansımasıyla, eskiden kağıt üzerinde kaydı tutulan herşey, artık dijital ortamda depolanmaktadır.

Bir dosya arşivinin yanmasından daha büyük olasılıkla, dijital ortamda barındırdığımız arşivlerimiz silinebilir, bir takım yazılımsal nedenlerden dolayı onları kaybedebiliriz. Ya da, bilinçli bir şekilde silebiliriz.  Aile fotoğraflarımız, proje dökümanlarımız, müzik arşivimiz… dijital ortamda barındırdığımız herşey silinme riski ile karşı karşıyadır.

Peki bu dosyaları tekrar kutarmak mümkün mü? Elbette. Bu yazımda, size bu konuda en çok kullandığım ve güvendiğim yazılımı anlatacağım : EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Data Recovery Wizard, gelişmiş bir yazılımıdır. Pc, flash bellek ya da sd kart farketmiyor, bu yazılımla kaybettiğini dosyalarınızı yüksek oranlarda geri kurtarabiliyorsunuz.

EaseUS Data Recovery Wizard Kullanımı

easeus-satınal Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?Yazının en altında paylaşacağım linkten indirerek programınızı kurabilirsiniz. Ayrıca, programın ücretsiz deneme versiyonu olup, free trail seçeneği ile bunu indirebilirsiniz.

Programın kurulumu  çok basittir, setup dosyasına tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girip ileri diyerek bir kaç dakika içerisinde kolayca kurabilirsiniz. Kurulum aşamasında yaşadığınız sorunları burada bizimle paylaşabilirseniz, size gerekli desteği sağlayabilirim.

silinen-dosyaları-kurtarmak Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Kurduktan sonra, dosya kurtarmak istediğiniz aygıtı program arayüzünde seçerek, Tara butonuna tıklamalısınız. Tarama yaparken, aygıt seçiminin yanı sıra, yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere işinizi daha da kolaylaştıracak dosya formatı seçimi imkanı da var. Dosyalarınız bulundu :) Artık Kurtar butonu ile onları geri getirebilirsiniz.  Program işe yaradı mı ? Karşınıza çıkan ekranda Şimdi Al butonuna tıklayıp size en uygun paketi seçerek yazılımı satınalabilirsiniz.  Şuana kadar kurtaramadığım bir dosya olmadı. Umarım, bu program sizin de en sıkıntılı zamanınızda yanınızca olacaktır :)

 

EaseUS Data Recovery Wizard Pro 12.0 İndirmek İçin Tıklayın

EaseUS Data Recovery Wizard Lisans Almak İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın