Sosyal Medya 221 kez görüntülendi. 1

Sosyal Medya Takipçi Arttıracak Uygulamalar:

Sosyal medyayı hayatımızın her alanında kullandığımız son dönemlerde artık iş hayatımızı da ağlarımıza taşıdık. Öyle ki satış ve pazarlama ağı olarak kullandığımız hesaplarımızda kendi ürünlerimizi potansiyel müşterilerimiz ile buluşturuyor, daha çok müşteriye ulaşmak içinse arttıracak uygulamaları araştırmaya koyuluyoruz.

Bu noktada çoğumuz sosyal medya uzmanları ile çalışmayı tercih etsek de aslında kendi çabamızla da takipçilerimizi arttırabilme olasılığımız bulunuyor.

Sosyal medya takipçi arttıracak uygulamalar başlıklı bu yazımızda takipçi sayınızda yükselme yaşamanızı sağlayacak birtakım yöntemlere kısaca değinmek istiyoruz.

sosyal-medyada-takipçi-arttırma-300x165 Sosyal Medya Takipçi Arttıracak Uygulamalar:

İşte, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bazı önerilerimiz:

  • Kaliteli içerikler paylaşın!

İster ayakkabı satan bir firma olun, isterseniz de kedi maması üreten bir firma; her daim sosyal medya ağlarınızda yer verdiğiniz içeriklerin kaliteli olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Kaliteli içerikleriniz sayesinde daha çok sayıda kişinin dikkatini çekebilir, insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

  • Hedef kitlenizi belirleyin ve yakından takip edin!

Sosyal medyada ön plana çıkmak ve beğenilerinizi arttırmak istiyorsanız, öncelikle hedef kitlenizi doğru bir şekilde belirlemeli, hedef kitlenize yönelik çalışmalar yapmalısınız.

Örneğin, çanta satan bir firmaysanız öncelikle çanta sosyal medya hesaplarını takip eden bayanları takip etmeye başlayarak, işe koyulabilirsiniz.

  • Takipçilerinizi ödüllendirin!

Takipçilerinizi ödüllendirmek amacıyla sosyal medya ağlarınızda zaman zaman çekilişler yapabilir, bu sayede takipçilerinizin size başka takipçiler kazandırmasını da sağlayabilirsiniz.

Örneğin, Instagram profiliniz üzerinde kitap satışı gerçekleştiriyorsanız, profilinize en çok takipçi çeken kişiye kitap armağan edebilir, kısa bir süre içerisinde profilinize yoğun bir takipçi trafiği çekebilirsiniz.

  • Hesaplarınızda kullandığınız fotoğraflarınız her daim kaliteli olsun

Kendi fotoğraflarınızı ya da ürün fotoğraflarınızı çekerken, çözünürlüğü düşük, kalitesiz fotoğraflar çeken bir akıllı telefon kullanmanız, ziyaretçilerinizin profilinizden hızlıca uzaklaşmasına neden olabilir.

Bu yüzden de kaliteli, en azından kamerası son derece şahane fotoğraflar çeken bir cep telefonu satın alarak, fenomen olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

  • Hashtagler ile takipçilerinizin dikkatini çekin!

Instagram ve Twıtter hesaplarınızda hashtaglar kullanarak, insanların Instagram’da dolaşırken, sizin profilinize rastlamasını ve sizi takip etmeye başlamasını sağlayabilirsiniz.

  • Instagram ve Facebook sponsorlu reklam uygulamalarından yararlanın

Günde 10 TL gibi oldukça düşük bir rakama Instagram ve Facebook hesaplarınızda sponsorlu reklam verebilir, böylelikle görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz.

Ancak reklam vermeyi düşündüğünüz fotoğrafı hesabınıza yüklerken, son derece dikkatli davranmalısınız. Bu aşamada öncelikle fotoğraflarınızı hesabınızda paylaşabilir, en çok beğeni alan fotoğrafınıza sponsorlu reklam verebilirsiniz.

Şimdiden bol şans diliyoruz.

 

“Sosyal Medya Takipçi Arttıracak Uygulamalar:” üzerine 1 yorum

  1. Oğuzhan Güler dedi ki:

    yazdıklarınızı uyguladım teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın